Tylko Dacia tak potrafi! Ten sprytny i darmowy patent da ci funkcjonalny ekran informacyjno-rozrywkowy

Dacia w sprytny sposób potrafi przekształcić  Twój smartfon w osobisty i  funkcjonalny ekran informacyjno-rozrywkowy. Podczas gdy producenci marek luksusowych wypuszczają coraz większe i bardziej złożone ekrany informacyjno-rozrywkowe, Dacia stawia prostotę.

Tylko Dacia tak potrafi! Ten sprytny i darmowy patent da ci funkcjonalny ekran informacyjno-rozrywkowy
Podaj dalej

Rumuński producent samochodów dla klientów o niższym  budżecie, wprowadził innowacyjną funkcję w swoich odświeżonych modelach Sandero i Logan. Z jej pomocą Twój smartfon przekształci się w ekran informacyjno-rozrywkowy.

Dacia System Media Control integruje dowolny smartfon

Rumuński producent samochodów, który tworzy jedne z najpopularniejszych ekonomicznych pojazdów na rynku europejskim, niedawno  odświeżył modele Logan i Sandero.

Te z wyższej półki są wyposażone w zintegrowany 8-calowy ekran dotykowy z obsługą Android Auto i Apple CarPlay. Do modeli podstawowych trafił  innowacyjny system o nazwie Media Control. Zawiera on radio, dwa głośniki, port USB, łączność Bluetooth, elementy sterujące na kierownicy oraz stację dokującą. Zintegrowana z centralną częścią deski rozdzielczej, sprytnie łączy dowolny smartfon z  samochodem.

Dla klienta, który skorzysta z bezpłatnej aplikacji Dacia Media Control i zintegrowanej w samochodzie funkcji Bluetooth, telefon stanie się legalnym wyświetlaczem informacyjno-rozrywkowym.

Dacia wnętrze

Nawigacja oferuje szeroki wybór map

Kierowcy korzystający z systemu mają  dostęp do wszystkich podstawowych funkcji samochodu. Na przykład do nawigacji , radia, muzyki i telefon. Ponadto mogą uzyskać szczegółowe informacje o pojeździe, ponieważ łączy się on z komputerem pokładowym.

Aplikacja jest w pełni konfigurowalna, można za jej pomocą tworzyć skróty do widżetów i aplikacji często używanych kontaktów.
Producent  Dacii twierdzi, że aplikacja oferuje szeroki wybór dostawców map i wskazówek. To w praktyce oznacza, że podczas wybierania funkcji nawigacji użytkownik zostanie przekierowany do innej aplikacji, takiej jak Waze, Google Maps lub Apple Maps.

Funkcja mulitimedialna zapewnia dostęp do seryjnego radia

Funkcja multimedialna gwarantuje dostęp do wbudowanego radia, list odtwarzania zapisanych w urządzeniu, platform muzycznych oraz  multimediów zapisanych na pendrive.

W trosce o większe bezpieczeństwo kierowcy mogą zmieniać utwory, stacje radiowe, regulować głośność, a nawet odbierać lub rozłączać połączenia, korzystając z elementów sterujących na kierownicy. Wszystkie czynności wykonane na smartfonie,  są odwzorowywane na małym centralnym wyświetlaczu, który znajduje się pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem.

Kierowcy mają dostęp do kontaktów w książce telefonicznej, historii połączeń i kalendarza. Ponadto w smartfonach z Androidem (wkrótce także na iOS), SMS-y  można  odczytywać na głos.

Dacia wnętrze

Dacia da ci to za darmo

Funkcja Driving ECO systemu oferuje dostęp do informacji o zużyciu paliwa i wskazówek dotyczących jazdy pod koniec każdej podróży.

Twórcy nie zapomnieli też o tych, którzy mają problemy z pamięcią. System zawiera przydatną funkcję dla zapominalskich, oferując  „powiadomienia o zapomnianym telefonie”. Zadba on o to by zabrać telefon ze stacji  dokującej, gdy masz zamiar opuścić pojazd.
Po wyjęciu smartfonu,  stację dokującą można dyskretnie i elegancko ukryć, zamykając zintegrowaną pokrywę.

Systemy informacyjno-rozrywkowe może są i wygodniejsze ale ten powstał z myślą o tych,  których na to nie stać.

Przeczytaj również