Toyota GR Yaris od Litchfield, to najmocniejsza 3-cylindrówka na świecie!

Toyota Yaris GR jest genialnym samochodem jeśli chodzi o prowadzenie i wydajność. Jak się okazuje można ten świetny samochód, uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym. Taki model to rarytas dla tunerów, nic więc dziwnego, że chętnie biorą go na warsztat.

Toyota Yaris GR tuning
Podaj dalej

Poznaj Toyotę GR Yaris od Litchfield- najmocniejszą 3 -cylindrówkę na świecie

Gdy model pojawił się w Wielkiej Brytanii, tamtejszy tuner wziął zacząć działać. Na nagraniu z YouTube można obejrzeć jak wygląda gotowy produkt, którego moc została podniesiona do ponad 300 koni mechanicznych. To robi wrażenia, mając na uwadze iż pod maską pracuje 3-cylindrowy silnik, o pojemności 1,6 litra.
Ile kosztuje taki zabieg ? Tu tragedii nie ma, bo jak informuje firma jest to jedyne 600 funtów.

Gorący hot hatch, doczekał się również kilku innych zmian. Obecnie posiada regulowane dwukierunkowe amortyzatory Nitron z obniżonymi sprężynami, które poprawiają prowadzenie samochodu. Ścieżka dźwiękowa powinna zadowolić samochodowych „melomanów”. Dzięki usunięciu rezonatora ze standardowego układu wydechowego, GR Yaris brzmi znacznie lepiej.

Toyota Yaris GR tuning
YouTube

Prześwit Toyoty GR Yaris  został obniżony a ponadto tuner zamontował 20-milimetrowe podkładki dystansowe, które znacznie poprawiają zachowanie samochodu na drodze.

Samochód zyskał nowy kolor a Litchfield zamontował we wnętrzu nowe szyny siedzeń, które obniżają punkt bioder siedzeń o 40 mm. Jak się okazuje taka prosta modyfikacja, ma znaczący wpływ na to, jak prowadzi się ten gorący model. Jak się prezentuje ulepszona Toyota GR Yaris ? zobaczcie sami

Przeczytaj również