Toyota daje wieloletnią gwarancję na hybrydę i zniżkę ponad 10 tys. złotych. To świetna alternatywa dla popularnego Seata i Dacii

Nie jest tajemnicą, że w dobie nowego porządku w motoryzacji dużą popularnością cieszą się hybrydy, jako napęd, który pozwala nieco oswoić się z elektryfikacją. Jednocześnie nadal można korzystać z silnika spalinowego i nie martwić się o zasięg. W tej kwestii Toyota jest mistrzem.

toyota corolla zniżka na rocznik 2023 tył
Podaj dalej

Jeśli chodzi o hybrydy to Toyota Corolla to najlepsza broń na modele konkurencji

W rankingu najlepiej sprzedających się marek znajdziemy Toyotę, która stanowi wielkie wyzwanie dla popularnych tanich modeli od Dacii i Seata. W związku z tym, że wielu klientów stawia na hybrydę, to trudno jest ją pobić. Marka daje wieloletnią  ( nawet 10 lat) gwarancję na Corolle z takim napędem, który wciąż jest wyzwaniem dla Dacii. Dorzuca do nowego samochodu także zniżkę na ponad 10 tys. zł.

Corolla to teraz najlepsza broń na konkurentów japońskiej marki. W Hiszpanii zajmuje trzecią pozycję na podium wyprzedzana tylko przez tańszego Seata i Dacię. Wśród oferowanych tam modeli producenta jest numerem jeden.

W Polsce Corolla znajduje się w czołówce najpopularniejszych modeli, wyprzedzając w październiku hit producenta Yarisa, który zajmuje drugą lokatę. To oznacza, że nadwozie SUV nie jest już tak ważne, jak ogólna korzyść z zakupu.

toyota corolla zniżka na hybrydę z rocznika 2023
Toyota Corolla z rocznika 2023 oferowana jest z dużą zniżką

Klienci kupują mądrze – korzystają z rabatów i gwarancji

Kompaktowe samochody nie są gwiazdami rankingów tak jak Toyota Corolla. Miarą jej sukcesu są na pewno silniki hybrydowe producenta, doświadczenie i bezawaryjna renoma. Wielu klientów przez zakupem samochodu w 100% elektrycznego właśnie stawia na napęd hybrydowy.
O tym, że Toyota Corolla to obecnie jeden z najmądrzejszych zakupów nie trzeba dyskutować. Jest tańsza niż zdecydowana większość SUV-ów jej gabarytów, a samoładujący się silnik dzięki ostatniej aktualizacji poprawił się pod względem osiągów i zużycia. Samochód zużywa nieco ponad 4 l na 100, a na dodatek ma aż 10 lat gwarancji.

Niezawodność jest wpisana w markę, co nie oznacza, że warunkiem gwarancji jest wykonywanie każdego serwisu w oficjalnych warsztatach producenta. Trzeba jeszcze pamiętać, że jeśli wybierzemy tańszą opcję, jaką jest używana Toyota Corolla, to jeśli poprzedni właściciel dokonywał serwisu w oficjalnych warsztatach, to gwarancja będzie nadal ważna.

Nowy model w najtańszej wersji to dziś wydatek 117 tys. zł. Producent przewiduje ekobonus 1,5% oraz promocyjne finansowanie, które przewidziano zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. W wersji Active z silnikiem 1.8 hybrid o mocy 140 KM Toyota Corolla fabrycznie posiada na wyposażeniu m.in.:

– klimatyzację automatyczną (dwustrefową),
– kolorowy wyświetlacz na tablicy wskaźników (7″)
– system multimedialnyToyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (8″ HD),
– układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych,
rowerzystów i motocyklistów,
– asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA).

Samochód w wyższej wersji Comfort wymaga dopłaty 3 tys. zł. W mocniejszej wersji silnikowej 2.0 hybrid Dynamic Force o mocy 196 KM Toyota Corolla z rocznika 2023 to wydatek 129 900 zł (wersja Comfort). Czytaj także: Toyota szykuje się do premiery 6 nowych modeli. Na początek w 2024 roku zadebiutuje nowy mały SUV

Przeczytaj również