To jedyny Ford o jakim wszyscy marzą. Ford Mustang Eleanor 1967 jest na sprzedaż

To jedyny Ford o jakim wszyscy marzą. Ford Mustang Eleanor 1967 jest na sprzedaż

Podaj dalej

Niemiecki dealer Chrome Cars oferuje na sprzedaż wyjątkowy samochód- Ford Mustang Eleanor. To siódmy z jedenastu zbudowanych przez Cinema Vehicle Services (CVS), samochodów- bohaterów kultowego już filmu „60 Sekund”.

Ford Mustang , w którym zasiadali Angelina Jolie i Nickolas Cage, trafił do Niemiec z Anglii. Dziś nadal fantastycznie się prezentuje i nadal jest gotowy na podbój ulic.

Klasyk to skarb dla kolekcjonerów

Moc generuje silnik V8 , zbudowany przez Ford Racing i dostrojony do około 400 koni mechanicznych. Obraca tylne koła poprzez czterobiegową manualną skrzynię biegów. CVS zapewniło unikalny układ kierowniczy z zębatką i przeprojektowane zawieszenie.

Sprzedawca informuje, że ​​ten Mustang pokonał około 118 000km od 2000 roku, więc wygląda na to, że widlasta ósemka regularnie korzysta z nieograniczonych możliwości niemieckiej sieci autostrad.

Ford Mustang
Ford Mustang Eleanore 1967 numer 7

Ford Mustang Eleanore 1967 numer 7, jest jednym z trzech jakie przetrwały

Nabycie Mustanga do Twojej kolekcji będzie wymagało okrągłej sumki. Repliki nie są tanie, te wyjątkowe potrafią osiągnąć ceny super samochodów. Chrome Cars zwraca uwagę, że samochód, który wystawił, sprzedano za 1 milion dolarów na aukcji Mecum w 2013 roku. Inny samochód z  filmu został sprzedany za 216 700 dolarów, wliczając opłaty w 2009 roku.

Dla Olivera, Kaia i Chrisa, którzy zakochali się w kultowym samochodzie w 2000 roku, zakup „Eleanor” nr 7 był spełnieniem marzeń.

„Wyjątkowy kształt to nie tylko powód, dla którego wtedy wszyscy się w nim zakochaliśmy. Każdy, kto dziś umieści jeden z prawdziwych samochodów bohaterów obok niskobudżetowej repliki, od razu zobaczy, jak duże są różnice ”. Nic dziwnego, że atrakcyjność oznacza również, że ceny różnią się od cen replik.

Cena tego wyjątkowego samochodu nie została podana w ogłoszeniu sprzedawcy. Wiemy jednak, że jest to kwota siedmiocyfrowa.

Ford Mustang
Ford Mustang Eleanore 1967 numer 7

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News