To będzie sprzedażowy hit producenta. Na taki miejski samochód nawet VIP-y chętnie się skuszą

Poszukując ciekawej opcji na fajny samochód do miasta wystarczy przejrzeć ofertę jednego z najważniejszych producentów w Europie. Ta marka bardzo lubi produkować auta niewielkich gabarytów i co ważne świetnie się sprawdzają nie tylko w dużych miastach. To włoski Fiat, który idzie dalej sięgając w przyszłość z czymś więcej niż 500 EV.

fiat topolino samochod ev
Podaj dalej

Ten samochód to będzie świetna opcja- nie tylko dla nastolatków

W historii Fiata jest nie jeden samochód, który stał się ciekawą opcją środka transportu w miastach. Teraz włoski producent oferuje w dobrej cenie Fiata 500 i jego elektryczny odpowiednik. To jednak nie koniec w kwestii produkcji małych urokliwych pojazdów do miasta.

Włosi robią krok naprzód i wprowadzają na rynek nowy model, o krok poniżej 500 pod względem wielkości, co wydawało się niewyobrażalne jeszcze kilka lat temu.

To, że Włochom trudno odmówić wyczucia w kwestii miejskich samochodów potwierdza właśnie Fiat 500. Model, który triumfował wiele lat temu i dziś powrócił, by stać się najlepiej sprzedawanym modelem na wielu rynkach. Nowy, ciekawy czterokołowiec to elektryczne Topolino.

Nie trzeba na niego prawa jazdy ma styl i jest efektowny

Ciężko co prawda Fiata Topolino uznać za samochód, skoro nie trzeba mieć prawa jazdy, by go prowadzić. Ta czterokołowa wersja elektrycznego AMI od Citroena to dla Włochów świetna baza do tego, by zawładnąć miastami w tym segmencie pojazdów.

Stellantis, do którego należny m.in. włoska marka zdecydowało właśnie, że nadając mu szczególny styl i efektowne przeróbki może osiągnąć korzyści. Miejska mobilność elektryczna staje się przecież jednym z najlepszych sposobów na zdobycie popularności w Europie.

Na sukces takich rozwiązań nie bez wpływu pozostaje cena i dostępność. Nie dość, że mogą nim jeździć już 14-latkowie to jeszcze cena utrzyma się poniże 10 000 euro. Pojazd o autonomii 7,5 km z małym silnikiem elektrycznym pozwalającym rozwinąć prędkość 45 km/h stanie się efektownym i efektywnym sposobem na transport w miastach. Nie będzie dla nas dużym zaskoczeniem, jeśli na taki pojazd w Europie postawią także VIP-y. Przeczytaj także: Ten mandat jest teraz najgorszy ze wszystkich. Polscy kierowcy o nim nie pamiętają i tracą tysiące złotych

Przeczytaj również