Tesla z zakazem wjazdu na myjnie samochodowe. Właściciele muszą je umyć inaczej

Tesla z zakazem wjazdu na myjnie samochodowe. Właściciele muszą je umyć inaczej

tesla z zakazem wjazdu na myjnie

Podaj dalej

Niemiecki kreiszeitung.de informuje, że Tesla nie jest mile widziana na myjniach samochodowych. Jak się okazuje, jest ku temu bardzo ważny powód i nie jest to niechęć do samochodów elektrycznych Elona.

Tesla nie może korzystać z myjni m.in. ze względu na technologie jakie posiada

Wygląda na to, że Tesla ma kolejny problem, którego nie da się rozwiązać od ręki. Z tego powodu właściciele amerykańskich elektryków muszą omijać automatyczne myjnie samochodowe. Te należące do stacji benzynowych Raiffeisen wystosowały do właścicieli Tesli stosowny komunikat.

Wprowadzenie zakazu było koniecznością, ze względu na szereg problemów, jakie generowały samochody elektryczne Elona Muska. W następstwie nieprzewidzianych zdarzeń klienci myjni domagali się odszkodowania za straty jakie ponieśli.

Mówiąc prościej, winne całej sytuacji są technologie Tesli, zwłaszcza w starszych samochodach. Chodzi głównie o zbyt czułe klapy bagażników, które otwierają się podczas mycia szczotkami. Na razie zakaz wprowadzono na myjni Raiffeisen Hatten, ale nie jest wykluczone, że zakaz obejmie kolejne myjnie na stacjach paliw tej sieci.

Dyrektor zarządzający Raiffeisen Hatten-Huntlosen podkreśla, że wykluczenie Tesli z usług myjni nie ma nic wspólnego z niechęcią do samochodów tego producenta.

Dzięki temu tymczasowemu zakazowi chcemy uniknąć gniewu i ewentualnych roszczeń odszkodowawczych- wyjaśnia NZW Wilfried Knipper

Tesla z zakazem wjazdu na myjnie automatyczne

Tryb myjni rozwiązałby problem

Nowsze samochody Tesli posiadają m.in. tryb myjni, który ułatwia kierowcom korzystanie z myjni samochodowych. Funkcja zamyka wszystkie okna, blokuje port ładowania i wyłącza wycieraczki przedniej szyby. Ponadto deaktywuje tryb wartownika, blokady drzwi i czujników parkowania.

Podczas mycia na automatycznych myjniach samochodowych opcja Free Roll przełącza się na pozycję neutralną, co zapobiega automatycznemu włączeniu hamulca postojowego, gdy kierowca opuszcza samochód.

Trybem myjni wciąż nie dysponują luksusowe wydania Tesli: X i S. Uszkodzenia powstałe na skutek kontaktu z wodą zaś nie są objęte gwarancją. Incydenty z otwierającą się klapą bagażnika lub maską, do których dochodziło w krótkim czasie, uzasadniają wprowadzenie zakazu.

Takich problemów nie generowały do tej pory samochody elektryczne innych producentów. Dlatego, przynajmniej na razie właściciele Tesli powinni postawić na myjnie bezdotykowe.

Tesla wydała dużą aktualizację. Takich ulepszeń kierowcy się nie spodziewali

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News