Tesla odpowie za śmiertelny wypadek. Model Y, zamiast zaparkować, nabierał prędkości, zginęły dwie osoby

Tesla Model Y biorąca udział w incydencie drogowym w Chinach doprowadziła do wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Kierujący samochodem zgłosił awarię samochodu, w którym przestały działać hamulce. Nagranie, jakie pojawiło się w sieci społecznościowej Twitter, jest przerażającym dowodem, które wyjaśnia obecnie policja we współpracy z producentem.

Tesla awaria samochodu chiny
Podaj dalej

Próbował zaparkować, gdy Tesla gwałtownie ruszyła

Świat obiegło nagranie, na którym zarejestrowano jak Tesla Model Y pędzi ulicami południowej prowincji Guangdong (Chiny). W incydencie jaki miał miejsce 5 listopada br. na skutek awarii samochodu zginęły dwie osoby.

Pod nagraniem udostępnionym na Reddit, pojawiła się informacja, że kierowca nie miał żadnej kontroli nad samochodem. Kiedy usiłować zaparkować Model Y, co widać na nagraniu, samochód zaczął przyspieszać. Przycisk do parkowania nie zadziałał i przestały działać hamulce, zamiast tego Tesla z każdą minutą nabierała prędkości.

Jak poinformował w niedzielę Reuters, amerykański producent samochodów Tesla (TSLA. O) poinformował, że pomoże chińskiej policji w dochodzeniu w sprawie wypadku. Według lokalnych mediów wśród poszkodowanych jest motocyklista i licealistka. Trzy inne osoby zostały ranne, gdy kierowca stracił kontrolę nad pojazdem.

Tesla Model Y video tweet
Twitter

Policja poszukuje zewnętrznej agencji do ustalenia przyczyn śmiertelnego incydentu

W związku z tym, że nie po raz pierwszy w Chinach Tesla ma problem z awarią hamulców, ostatni incydent stał się przedmiotem szczegółowego dochodzenia.

„Policja poszukuje obecnie zewnętrznej agencji oceniającej, aby ustalić prawdę o tym wypadku i będziemy aktywnie udzielać wszelkiej niezbędnej pomocy” – zakomunikował producent w odpowiedzi agencji Reuters. Jednocześnie ostrzegał przed wiarą w plotki.

Przyczyna incydentu, do jakiego doszło w mieście Chaozhou nie została jeszcze przez policję wyjaśniona. Jak czytamy w publikacji Reuters, anonimowy członek rodziny kierowcy powiedział, że 55-latek miał problemy z pedałem hamulca, kiedy miał zatrzymać się przed swoim sklepem.

Tesla zwróciła uwagę, że na nagraniu nie widać świateł hamowania, gdy samochód nabierał prędkości, a jego dane wykazały problemy, takie jak brak działań w celu nadepnięcia na hamulce podczas jazdy samochodu. Policja w Raoping, hrabstwie, w którym doszło do wypadku nie odpowiedziała w niedzielę na zapytania Reuters o incydent.

NIE PRZEGAP

https://wrc.net.pl/mh-dramat-kierowcy-tesli-podczas-jazdy-autostrada-samochod-przestal-dzialac-wideo

 

Przeczytaj również