Ten SUV jest tak dobry, że wyprzedza hit od Japończyków. Jest premium i tańszy w zakupie

Nie jest tajemnicą, że samochody typu SUV są hitem zakupowym, nie tylko Polaków. Model RAV4 od Toyoty od lat jest wzorem w swoim segmencie. Kompaktowa budowa i hybrydowy silnik to prawdziwe atuty w dzisiejszych czasach. Nic dziwnego, że świetnie się sprzedaje zwłaszcza wśród klientów poszukujących modeli rodzinnych. Jednak w takiej konfiguracji ma obecnie wielu konkurentów na rynku.

suv lexus ux nowa nizsza cena 2023
Podaj dalej

SUV z niskim spalaniem i silnikiem eko to dziś ważne argumenty zakupowe

Najbardziej poszukiwane na rynku modele typu SUV muszą posiadać etykietę ECO, mieć niskie zapotrzebowanie na paliwo i rzecz jasna dobrą cenę. Toyota RAV 4 nie jest już jednym z nielicznych modeli z tą opcją.

Wiadomo, że może się pochwalić etykietą ECO i niskim zapotrzebowanie na paliwo, ale jej cena nie jest specjalnie niska. Bez względu na to, jak bardzo interesujące ma wyposażenie w podstawowej opcji, jej cena niebezpiecznie zbliża się do 188 000 złotych.

Wśród dostępnych w Europie samochodów typu SUV, coraz większe zainteresowanie budzi Lexus UX. W Hiszpanii już lepiej się sprzedaje, niż Toyota RAV4. Być może dlatego, że jest najtańszym kompaktowym SUV-em Lexusa i ma znaczek premium.

Lexus UX hybryda SUV jpg
Lexus PL

Na rynku ma mocną konkurencję, ale słupki sprzedaży pną się w górę

Pomimo tego, że model od Toyoty wciąż jest na prowadzeniu w wielu rankingach, to Lexus nie ma czego się wstydzić. Jak na model premium, tańszy niż Toyota ma wszystko, co potrzeba. W tym silnik hybrydowy o mocy 180 KM, ciekawe wyposażenie i niezłą jakość użytych materiałów. Nic dziwnego, że jest teraz dla wielu świetną opcją zakupu.

Na nowy samochód od Lexusa w nowej obniżonej cenie trzeba wydać 172 900 zł. W tej cenie SUV z pakietem BUSINESS i TECHNO oferuje m.in. :
-Pakiet bezpieczeństwa LSS+ 2.5
-Reflektory Bi-LED
-18” obręcze ze stopów lekkich
-System monitorowania martwego pola i asystent ruchu poprzecznego z tyłu (BSM + RCTAB)
-Czujniki parkowania z przodu i z tyłu z systemem samodzielnego zatrzymania (ICS)
-Podgrzewane fotele i kierownicę
-Ładowarka indukcyjną
– Ekran multimedialny 8”
– Nawigacja chmurową oraz inteligentnego asystenta Lexus Concierge.

Wersja Pure to wydatek 170 900 zł. Dla chętnych na rządowe dopłaty Lexus przygotował SUV-a z napędem elektrycznym UX 300e. Wszystkie wersje dostępne są w leasingu dla firm oraz konsumenckim. NIE PRZEGAP: Ten SUV to teraz rewelacja. Kosztuje mniej niż 64000 zł i jest dla Dacii nie lada wyzwaniem

Przeczytaj również