Ten SUV jest najtańszy w swojej kategorii i mocniejszy od Dacii. W sierpniu pobił hit rumuńskiego producenta

SUV jest wciąż chętnie kupowaną opcją przez kierowców i to zarówno przez tych w miastach, jak i tych mieszkających poza nim. Nie jest tajemnicą, że wśród modeli tego typu z niską ceną przoduje Dacia. Za nowe Sandero trzeba zapłacić 62 900 zł, więc trudno o lepszy stosunek jakości do ceny. To jednak nie znaczy, że kierowcy nie znaleźli innej opcja dla SUV-a od Dacii.

SUV MG ZS wnętrze
Podaj dalej

Najlepszy SUV ma silnik benzynowy i więcej mocy pod maską

Dla wielu kierowców najlepszy SUV to taki, za którego nie trzeba dużo płacić, jest nieźle wyposażony i ma na dodatek silnik benzynowy. Idzie zauważyć, że wśród kierowców niezdecydowanych na napęd elektryczny, to właśnie benzyna jest chętnie wybieraną opcją dla silnika. Na modele hybrydowe w tego typu nadwoziu trzeba dopłacić, a nie każdego dziś na to stać.

Dla oszczędnych, poszukujących czegoś alternatywnego w tym wariancie nadwozia i paliwa niż Dacia od jakiegoś czasu jest dostępna inna opcja. Nie jest tajemnicą, że pochodzi z Chin, ale ma brytyjski rodowód. Na dodatek podbój Europy idzie jej coraz lepiej, co widać na słupkach sprzedaży w sierpniu. SUV, o jakim mowa to MG ZS z silnikiem benzynowym o moc 106 KM. To jednak tylko dwie z jego licznych zalet.

SUV MG ZS Comfort
www.mgmotor.eu

Takie wyniki to sensacja, ci z Dacii już to zauważyli

Niedostępne jeszcze na polskim rynku MG ZS to sensacja w Hiszpanii. Chińczycy zdołali już przebić Dacię w sierpniu i sprzedaż więcej egzemplarzy swojego SUV-a z silnikiem benzynowym. Taki niedrogi model zyskuje coraz większą rzeszą zwolenników, co widać już na hiszpańskich ulicach. Potwierdzają ten fakt także liczby.

W sierpniu zarejestrowano 1949 egzemplarzy MG ZS, z czego 1916 to wersje benzynowe. Najlepiej sprzedający się od początku roku model Dacii Sandero, w sierpniu doczekał się rejestracji 1802 egzemplarzy, z czego 659 to opcje benzynowe.

Według informacji dostarczonych przez Anfac, Hiszpanie w 2023 ruszyli na zakupy, więc słupki sprzedażowe będą rosły. W sierpniu sprzedano 55 957 sztuk samochodów osobowych i terenowych, co oznacza wzrost o 7,8% . Skumulowana roczna suma sięga 642 580 sztuk i oznacza wzrost o 20,5% w porównaniu z 2022 rokiem.

suv mg zs dacia sierpien sprzedaż
https://www.mgmotor.eu/es-ES

Model MG ZS – najtańszy, ale nie najgorszy SUV w swojej kategorii

MG ZS swój sukces jednak zawdzięcza także zapotrzebowaniu na paliwo, które wynosi 6,6 l/100 km. Dodatkowo większa moc i większe gabaryty decydują o tym, że stał się mocnym konkurentem dla Dacii na tamtejszym rynku.

Taki kompaktowy SUV kosztuje 13 190 euro lub 17 190 euro. To więcej niż kosztuje tam Duster, najbardziej zbliżony do niego model rumuńskiego producenta. Aby taki tam kupić, trzeba wyłożyć 18 948 euro.

MG ZS to elegancki i komfortowy samochód, stworzono dla zapracowanych rodzin. Tych, które poszukują najlepszego stosunku wyposażenia do ceny, nie rezygnując przy tym z praktyczności i stylu. SUV oferowany jest kierowcom z 7-letnią gwarancją w dwóch wersjach wyposażenia Komfort i Luksus.

W najprostszej z wersji samochód posiada m.in. felgi aluminiowe, reflektory Bi-LED, system multimedialny z 10’1- calowym ekranem, Apple CarPlay, Android Auto, tempomat i składaną tylną kanapę. W najbogatszej wersji MG ZS doposażono m.in. w kamerę 360 stopni, system bezkluczykowy, monitor martwego pola, podgrzewane skórzane fotele i panoramiczny dach. Czytaj także: Zamiast wcześniejszej emerytury dodatek na samochód dla seniora. Taki dla wielu wyniesie ponad 90 000 zł

Przeczytaj również