Ten samochód to kultowe Subaru Impreza 555 Colina McRae. Zapłacono za nie 2 mln zł kryptowalutami

Kultowy samochód rajdowy Subaru Impreza 555 prowadzony niegdyś przez największą gwiazdę sportu, nieżyjącego już, wielkiego Colina McRae, trafił na sprzedaż. Samochód szybko znalazł nabywcę, ale sposób dokonania opłaty wzbudził kontrowersje.

kultowe subaru
Podaj dalej

Kultowe Subaru 555 ponad 10 lat stało w stodole

Samochód rajdowy Subaru Impreza 555 z 1994 roku, prowadzony przez byłych mistrzów świata Colina McRae i Carlosa Sainza, trafił na aukcję.

Jeden z kilkudziesięciu, jakie kiedykolwiek zbudowano, to prawdziwa ikona sceny rajdowej, która miała dwóch właścicieli po zakończeniu startów. Ciężko uwierzyć, że ostatnie 10 lat spędziło w australijskiej stodole.

Samochód rajdowy przed sprzedażą przywrócono do niemal świeżego fabrycznego stanu. Wystawiony na sprzedaż przez dom aukcyjny Lloyds Auctions, szybko znalazł właściciela. Ostateczna cena wyniosła prawie 2 mln złotych.

Collin McRae Subaru

Za A-grupową Subaru Imprezę 555 zapłacił bitcoinami

Domy aukcyjne na całym świecie, w ciągu ostatnich kilku lat dały się przekonać do idei kryptowaluty. Największą atrakcją dla licytatorów była naturalnie perspektywa bezpiecznych i anonimowych transferów dużych kwot, pomiędzy kupującymi a licytatorami.

Sport rajdowy nie byłby dziś taki sam, gdyby nie Colin McRae. Dziś ten kultowy samochód jest tak samo wyjątkowy, jak kierowca, który nim jeździł.

Dom aukcyjny Lloyds Auctions of Australia szybko potwierdził jego sprzedaż. Zbudowane przez Prodrive, A-grupowe Subaru Impreza 555 z 1994 roku, prowadzone przez byłych mistrzów świata Colina McRae i Carlosa Sainza, uzyskał cenę prawie 2 mln złotych. Nowy właściciel zapłacił za nie używając do tego celu kryptowaluty. Fakt, że samochód rajdowy szybko znalazł właściciela, nikogo nie dziwi ale sposób zapłaty wzbudził spore kontrowersje.

Subaru WRX Collin McRae
Lloyd Auctions
kultowe subaru
Lloyds Auctions

 

Przeczytaj również