Ten samochód premium kosztuje niewiele więcej niż Dacia Spring, a jest od niej lepszy- prawie we wszystkim

Ten samochód premium kosztuje niewiele więcej niż Dacia Spring, a jest od niej lepszy- prawie we wszystkim

smart wnętrze a dacia spring

Podaj dalej

Dacia Spring, mały chiński samochód użytkowy indyjskiego pochodzenia, który sprzedaje rumuński producent to obecnie najtańszy samochód elektryczny, jaki można kupić. Znajdą się tacy, co to zakwestionują, bo np. Citroën AMI kosztuje 35 000 zł, ale to bardziej skuter elektryczny, niż samochód.

Jest znacznie przyjemniejsza opcja, która oferuje znacznie więcej niż Dacia

Jeśli potrzebujesz czterech foteli, a dwa przynajmniej teoretycznie ci wystarczą, polecamy samochód, który oferuje to, co Dacia, ale Dacią nie jest. Chcąc zelektryfikować swoją mobilność tanim kosztem, nie ma zbyt wielu opcji na tani samochód do kwoty 72 000 zł.

Smart EQ ForTwo, bo o nim mowa, to klasyczne narzędzie do przemieszczania się po mieście. Jak wszystkie Smarty, ma duszę Mercedesa i na pewno kosztują, ale jeśli spojrzymy na jego cenę 99 100 zł i uwzględnimy rabat 27 000 zł, to pozostaje do zapłaty 72100 zł. To tylko 5800 zł więcej niż Dacia Spring.

Pomimo tego, że jest dwumiejscowy, Smart bije tę Dacię we wszystkim oprócz dwóch rzeczy: przestrzeni, którą oferuje i zasięgu.

smart lepszy niz dacia a niewiele droższy

Zasięg tylko do 135 kilometrów

Na pewno zasięg do 135 km, wygląda słabo obok 230 kilometrów, jakie oferuje Dacia. Ten miejski samochód, który mierzy 2,7 ​​metra, ma przyzwoity bagażnik o pojemności 260 litrów. Wygrywa wygodą i stylem, co spodoba się tym, którzy nie mogą mieć do czynienia z jakością wykończenia premium w Dacii.

Elegancka alternatywa dla fanów motocykli, którzy nie chcą lub nie mogą go kupić oraz singli, świetnie się sprawdzi w miejskim klimacie. Ma moc 82 KM i 160 Nm, przyspiesza do 60 km/h w 4,9 sekundy. Do osiągnięcia pełnej mocy potrzebuje 40 minut ładowania, a potem możesz przemierzać miasto stylowym samochodem, który jest dobry do parkowania. Ponadto jest tani w utrzymaniu, bo nie potrzebuje paliwa i oferuje świetne wyposażenie.

cd.tekstu pod grafikąwnetrze lepsze niz dacia spring

CarWowKażdy Smart posiada na wyposażeniu aplikację EQ, co oznacza, że ​​możesz przeglądać i kontrolować różne funkcje samochodu za pomocą smartfona. Są to m.in. stan akumulatora, pozostały zasięg, ustawienie klimatyzacji, znajdowanie miejsc parkingowych, szczegóły podróży, a nawet możliwość udostępniania samochodu innym.

Wnętrze oferuje ciekawe design, w sam raz dla tych, którzy lubią się bawić kolorami.

Ten tani SUV z Włoch skomplikuje życie w Dacii. Oferuje świetne wyposażenie i silniki LPG

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News