Ten nowy SUV popularnej marki powalczy o terytorium Dacii. Dostanie wszystko, by być królem niskich kosztów

Dla Dacii najbliższe lata będą znacznie trudniejsze niż dotychczas. SUV Sandero, czy Duster, posiadały niemalże wyłączność na kierowców, którzy nie chcą przepłacać za samochód. Teraz jednak marka doczeka się silnej konkurencji. Mowa tu nie tylko o modelach spalinowych, ale także tych tanich elektrycznych. Teraz swój nowy model potwierdziła popularna wśród Polaków marka.

konkurent ev od dacii
Podaj dalej

Jej samochody od lat są chętnie kupowane przez Polaków

Nie jest tajemnicą, że najchętniej kupowanym modelem od Dacii jest Sandero. To tani SUV i użyteczny nie tylko w mieście, ale także poza nim. Wersje spalinowe posiadają nawet instalację gazową, by zaoszczędzić na wydatkach kierowców. Niestety wiadomo, że przemysł motoryzacyjny idzie raczej w stronę mobilności elektrycznej. Tu rumuńska marka ma na razie jeden model – Dacię Spring. Ta zaś wkrótce zyska nowego konkurenta.

Na rynki elektryczne w Europie wjedzie wkrótce nowy SUV. Jego cena wywoławcza może się zbliżyć do kwoty 20 000 euro, więc podąży za modelem Dacii. Jako konkurencyjna propozycja na taniego SUV-a. Dla poszukujących taniego elektryka w sam raz. To chociażby dlatego, że marka Hyundai nie jest nikomu obca w Europie. Kierowcy od lat chętnie kupują jej modele spalinowe.

Nowy konkurent dla Dacii Spring to Casper

Hyundai w odpowiedzi na zapotrzebowanie na tanie elektryki podąży za Dacią ze swoim elektrycznym miejskim SUV-em. Dziś znany jest koreańskim kierowcom ze swojej wersji spalinowej o nazwie Casper.

Hyundai zaoferuje kierowcom w Europie jego elektryczny odpowiednik i w cenie zbliżonej do Dacii Spring. Nie jest tajemnicą, że Koreańczycy chcieliby nim zająć sprzedażowe pierwsze miejsce na podium.

Walka o przejęcie terytorium tanich samochodów z silnikiem elektrycznym na miarę sukcesu Dacii dopiero się rozkręca. Hyundai nie jest w tym odosobniony. Nowy elektryczny model właśnie wyszpiegowano na ulicach Europy. Czytaj także: Ten kompakt to nie SUV, ale kierowcy i tak ustawiają się w kolejce. Dostają to wszystko za niewielkie pieniądze

Pod względem długości Casper EV powinien mieścić się gdzieś pomiędzy Fiatem 500 i Volkswagenem e-up. Niespodzianki jednak tu nie ma, bo elektryczny Casper wygląda jak kopia swojego benzynowego odpowiednika. Wygląda jedynie, że wnętrze jest nieco inne.

Dacii zostało jeszcze trochę czasu, by przygotować się na elektryczną odsiecz. Przynajmniej jeśli chodzi o Hyundaia. Południowokoreańska marka zakończy sprzedaż samochodów ICE w Europie w 2035 r. Fani kompaktowych modeli tj.  i20 oraz  i30 mogą jeszcze spać spokojnie. Kolejne generacje spalinowe jeszcze się pojawią.

Przeczytaj również