Ten nowy samochód to hit do miasta. Zaletą jest śmiesznie niska cena i właściwości - żadna marka na świecie tego nie ma

Samochód typu SUV to najmniej użyteczna opcja do miasta, która powoli traci na zainteresowaniu zakupem. Ze względu na oszczędności wielu kierowców rozważa zakup użytecznych modeli, które świetnie się sprawdzą w zatłoczonej miejskiej przestrzeni. Jeśli można wydawać niewiele na eksploatację i zaoszczędzić na opłatach, to taki model to dla wielu świetna opcja.

najwęższy samochód hit do miasta Wuling-E10-3
Podaj dalej

Ten samochód kosztuje 20 tys. zł i nie ma konkurenta

Wielu kierowców z zainteresowaniem sięga po oferty mniejszych miejskich i oszczędnych modeli. Takie rozwiązanie, jako drugi samochód w domu pozwala zaoszczędzić na wydatkach związanych z opłatami i eksploatacją. To, co oficjalnie już oferuje się kierowcom w Chinach, to przykład tego, że taki dla przedsiębiorców też może być idealnym rozwiązaniem.

Samochód, o jakim mowa to Wuling E10. To chiński profesjonalny mikrosamochód, który skraca czas przejazdów i zmieści się nawet w salonie Twojego domu. Nie jest tajemnicą, że gdyby taki oferować turystom w Grecji, to udałoby się uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. To dlatego, że Wuling E10 jest najwęższym samochodem na świecie.

Problem w tym, że jest to jednomiejscowy pojazd użytkowy, więc sprawdzi się świetnie w rodzinnych biznesach. Taki chciałoby mieć także wielu dostawców jedzenia. Zimą to znacznie lepsza opcja niż rower czy skuter. Wuling E10 powstał właśnie z myślą o tym, by można było się nim poruszać po najwęższych ulicach miasta, zamiast klasycznych trójkołowców.

Dzięki niekonwencjonalnym proporcjom i charakterystycznemu wyglądowi ma imponująco cienki profil i małe 12-calowe koła. Na dodatek jego kwadratowy kształt i minimalistyczny wygląd zewnętrzny sprawiają, że wygląda całkiem uroczo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Avolta Indonesia (@avoltaindonesia)

Kierowcy mogą wybierać, jaką wersję chcą- do transportu żywności, czy sprzedaży lodów

Wuling E10 jest dostępny także z wyższym dachem. Producent oferuje elastyczną platformę do transportu i sprzedaży przedmiotów takich jak kwiaty, lody, owoce, żywność czy napoje. Wnętrze jednomiejscowej kabiny wyposażono w ręczną klimatyzację, cyfrową tablicę przyrządów oraz wygodny port USB do ładowania urządzeń.

Szerokość Wulinga E10 wynosi zaledwie 1080 mm, to prawie o połowę mniej niż duży SUV. Wrażenie robi imponująco krótki promień skrętu, wynoszący 4,3 metra. Dzięki nie ma mowy o trudnościach w manewrowaniu w ciasnych przestrzeniach. Warto wiedzieć, że przy tych gabarytach samochód elektryczny oferuje imponującą przestrzeń ładunkową sięgającą 1,7 metra sześciennego, Ładowność sięga 200 kg. Jaki zasięg przewidziano dla najwęższego samochodu świata?

Zasilanie tego wyjątkowego chińskiego pojazdu elektrycznego zapewnia montowany z przodu silnik elektryczny. Ma moc 27 koni mechanicznych i rozwija prędkość maksymalną ograniczoną do 71 km/h. Bateria litowo-żelazowo-fosforanowa o pojemności 9 kWh, pomimo niewielkich rozmiarów, zapewnia zasięg do 150 kilometrów w mieście. Ponadto ładowanie można łatwo wykonać z gniazdka domowego lub za pomocą ładowarek prądu przemiennego.

Wuling E10 oficjalnie zadebiutował w Chinach 28 sierpnia 2023 r. Ile trzeba za niego zapłacić? Cena jest bliska kwocie 4500 euro, więc jest więcej niż atrakcyjna dla kierowców poszukujących takiego typu rozwiązań. Tutaj jedyną przeszkodą dla zakupu będą ….gabaryty kierowcy. Czytaj także: Każdy SUV to od stycznia nowe ekstra opłaty za parkowanie. Ci, urzędnicy uznali je za bezużyteczne w miastach

Przeczytaj również