Ten hybrydowy SUV typu plug-in już jest numerem 1. Takiej opcji właśnie poszukują kierowcy

W dobie postępującej elektryfikacji szczególną popularnością cieszą się wśród kierowców napędy hybrydowe, więc nic dziwnego, że SUV w takiej konfiguracji jest często poszukiwaną opcją. Pod koniec marca 2023 samochody z takim napędem stanowiły 50% zarejestrowanych samochodów w Polsce.

SUV od lynk &co 01
Podaj dalej

Ten hybrydowy SUV tam jest numerem 1

Modele z napędem hybrydowym zwiększają swój udział także na europejskim rynku, a kierowcy coraz częściej decydują się na modele typu SUV. W rezultacie producenci dostosowują swoje oferty do oczekiwań nabywców.

Prawdą jest, że nie każdego stać na taki model i musi się zadowolić bardziej podstawowymi wersjami samochodów z napędem benzynowym lub diesla. Dla tych, których budżet nie jest napięty i pozwala wydać więcej na taki samochód, jest wiele opcji. Szczególnie jedna cieszy się coraz większą popularnością. Na rynku, gdzie jest oferowany, takie modele stanowią 55% więcej zakupionych w stosunku do ubiegłego roku.

Dla kierowców w Hiszpanii numerem jeden jest model hybrydowy typu plug-in. To wszechstronna opcja idealna do codziennego użytku, a także na duże odległości. Na dodatek oferuje technologie uznanej europejskiej marki premium. Ten SUV to Lynk & Co 01.

Model „made in China” należy do marki koncernu Zhejiang Geely Holding Group, którego współwłaścicielem są firmy Volvo Cars i Geely Auto. Kompaktowy SUV o nazwie 01 na chińskim rynku zadebiutował w 2017, a dziś jest najlepiej sprzedającym się modelem z tego typu silnikiem w Hiszpanii. Tymczasem o jego istnieniu wie niewielu kierowców w Polsce.

suv lynk co 01
YouTube Lynk & Co

Technologie i jakość z siostrzanego Volvo

W ogólnym rankingu sprzedaży samochodów na tamtejszym rynku 01 od Lynk & Co zajmuje dobrą 51 pozycje. Zawdzięcza ją nie tylko technologiom mechanicznym z Volvo, ale także systemowi miesięcznym abonamentów. Liczba rejestracji tego modelu w czerwcu 2022 roku była prawie dwukrotnie wyższa niż w przypadku konkurencyjnego Peugeot 3008.

Pod ekscentrycznym nadwoziem kryje się platforma CMA wspólna z Volvo. To kompaktowa architektura modułowa, wykorzystana m.in. w XC40. W związku z tym tylne siedzenia oferują sporą przestrzeń na nogi. Przestrzeń bagażowa zaś wynosi 466 litrów z możliwością rozbudowy po złożeniu siedzeń.

Hybryda plug-in Lynk & Co 01 korzysta z trzycylindrowego silnika benzynowego. Producent dołącza do niego mocniejszy przedni silnik elektryczny oraz akumulator litowo-jonowy o pojemności użytkowej 14,1 kWh. Dzięki temu wydajniejszemu zestawowi maksymalna moc wyjściowa wynosi 261 koni mechanicznych i 425 Nm momentu obrotowego. Wnętrze oferuje dobre wykończenie i poczucie postrzeganej jakości dzięki zastosowaniu wielu wspólnych elementów w Volvo.

Na dodatek SUV wywodzący się z Volvo, Lynk & Co oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa. W 2021 roku Euro NCAP sprawdziło ten fakt w słynnym już teście zderzeniowym. Po nich 01 otrzymał pięć gwiazdek oceny. Nic dziwnego, że dzięki systemowi miesięcznych abonamentów staje się coraz bardziej poszukiwaną opcją wśród kierowców, którzy zdecydowali się zaryzykować i wybrać hybrydowy silnik typu plug-in.

Przeczytaj także: Ten luksusowy model jest na każdą kieszeń. Wersja o mocy 430 KM w takiej cenie będzie sprzedażowym hitem

Przeczytaj również