Team Rosberg będzie bronił tytułu mistrza, w sezonie DTM 2021/2022

Team Rosberg będzie bronił tytułu mistrza, w sezonie DTM 2021/2022

Mistrz DTM Team Rosberg

Podaj dalej

Team Rosberg będzie kontynuować swoją historię sukcesu DTM w sezonie 2021/2022. Zespół jest integralną częścią serii wyścigów od 1995 roku.

W ostatnim wyścigu sezonu zespół pod wodzą  Kimmo Liimatainena zdobył trzeci tytuł kierowcy DTM. René Rast jest zaś najbardziej utytułowanym kierowcą Audi DTM wszechczasów.

DTM mistrz Rene Rast
foto Team Rosberg

Rene Rast zrobił swój mega wynik, w ciągu zaledwie czterech sezonów

Jesienią 2020 roku promotor serii ITR GmbH przedstawił koncepcję przyszłości DTM. Biorąc pod uwagę decyzję o wycofaniu się Audi z serii DTM, nie było jasne czy zespół wystartuje po raz kolejny.

Audi Sport Team Rosberg ma na koncie obecnie dwa mistrzostwa drużynowe DTM, a za kierownicą prawdziwego asa serii.

Team Rosberg DTM
foto Team Rosberg

Team Rosberg potwierdził oficjalnie start w DTM 2021/2022

23 grudnia trafiła do sieci  oficjalna informacja, na którą czekali wszyscy fani DTM i zespołu, w którym zasiada obecny mistrz serii.

Kimmo Liimatainen: „Było dla nas jasne, że będziemy pracować nad tym z najwyższym priorytetem, aby udowodnić nasze wyniki w najbardziej profesjonalnych seriach sprinterskich na świecie.
W szczególnych okolicznościach roku 2020 niezwykle cenne było to, że jako zespół ponownie udało nam się świętować tytuł. Naszym celem jest zwycięstwo. Na początku przyszłego roku przedstawimy z kim i jak zamierzamy osiągnąć nasz ambitny cel. Dziś jest mi szczególnie miło, że mogę potwierdzić nasz udział dwoma pojazdami w DTM 2021 i 2022. Oprócz planowania DTM współpracowaliśmy z Rosberg Extreme Racing, RXR i zrealizowaliśmy kolejny świetny projekt – pracujemy z entuzjazmem w temacie tego nowego doświadczenia”

Producent z którym wystartuje zespół, nie został jeszcze ogłoszony. Trzy tytuły za kierownicą Audi zdobył w latach 2017, 2019 i 2020.

W rezultacie współpraca z innym producentem, byłaby prawdziwą niespodzianką.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News