Tak wygląda nowy Volkswagen Tiguan L Pro. Europejczycy już mogą zazdrościć chińskim klientom marki

W Chinach ujawniono zdjęcia szpiegowskie nowego modelu Tiguan L, który Volkswagen wyprodukuje na tamtejszy rynek. Różni się nieco od swojego europejskiego odpowiednika. Co o nim wiadomo?

Volkswagen Tiguan L pro wnętrzez dod ekranem
Podaj dalej

Nowy Volkswagen Tiguan L Pro doczeka się wersji R-line

Nowy samochód Volkswagena w Chinach będzie w przyszłości oferowany  w tej samej formie, co obecny Tiguan L. Ujawniony w całości na zdjęciach nowy wygląd samochodu to w wysokim stopniu przywrócenie zagranicznej wersji projektu. Zmieniono jednak konfigurację modelu. We wnętrzu 5-miejscowego SUV-a oferuje się m.in. ekran rozrywki dla pasażerów.

Nowy Tiguan na chiński rynek, podobnie, jak jego zagraniczna wersja będzie oferowany w wersji standardowej oraz R-Line. Tę, widzianą w Chinach bez kamuflażu zaprojektowano zgodnie z najnowszym stylem rodzinnego samochodu.

Osłona chłodnicy biegnie przez cały przedni zderzak, a po obu stronach znajdują się kultowe wloty powietrza. Reflektory są nieco podobne do designu rodziny ID i odpowiadają europejskiej wersji samochodu. Podobnie jak dekoracyjne panele, które łączą reflektory i biegną po obu stronach pojazdu. Jak przystało na wersję R-Line logo R z jej oznaczeniem widzimy na chłodnicy samochodu, w sąsiedztwie przedniego zderzaka w stylizacji plastrów miodu.

Widziany z boku Volkswagen Tiguan L Pro nadal ma bardzo muskularną sylwetkę godną usportowionego rodzinnego SUV-a. Z tyłu w nowym samochodzie podobnie jak w wersji na Europę zastosowano te same tylne światła biegnące od boku do boku. Zachowano zatem rozpoznawalną strukturę oświetlenia.

Volkswagen Tiguan L pro
Volkswagen Tiguan L pro foto: Autohome

Jakie zmiany zaszły we wnętrzu chińskiego Tiguana L Pro?

We wnętrzu wyeksponowanej wersji R-Line podkreślono sportowy i awangardowy charakter SUV-a. Kokpit naszpikowano technologią, sięgając po cyfrową tablicę przyrządów LCD i duży, pływający centralny ekran sterowania.

W porównaniu z wersją europejską, wersja na rynek chiński posiada dodatkowy ekran pasażera. Kieszonkową dźwignię służącą do obsługi skrzyni biegów tym razem zastąpiono ekranem z pokrętłem.

Jeśli chodzi o wielkość modelu, to długość, szerokość i wysokość nowego samochodu wynoszą odpowiednio 4735/1859/1682 mm. Rozstaw osi wynosi 2791 mm. Tym samym są te same, co w obecnym Tiguanie L. Pod względem wysokości i szerokości samochód wzrósł o odpowiednio 20 i 9 mm.

Wiadomo, że nowy Tiguan L pro dostanie silnik 2,0 T. W zależności od wersji moc maksymalna wyniesie odpowiednio 137 kW/162 kW. Wersja dostępna z silnikiem 1,5 T+48 V i wtyczką– w wersjach hybrydowych w Polsce może zostać także wprowadzona na chiński rynek. To jednak  Volkswagen zaoferuje w późniejszym czasie.

Volkswagen Tiguan L pro wnętrze
Volkswagen Tiguan L pro wnętrze z dodatkowym ekranem pasażera, foto: Autohome

Przeczytaj również