Tak wygląda nowe Mondeo Sport. Ten nowy kompaktowy SUV to będzie mocna hybryda

Nie jest tajemnicą, że Ford Mondeo w Europie stał się przeszłością i na próżno go szukać w cennikach producenta. W Chinach zaś pojawił się nowy model przypominający kompaktowego SUV-a, który otrzymał nazwę Mondeo Sport. Co o nim wiadomo?

SUV autohomecar__Chn Mondeo Sport
Podaj dalej

Nowy model Forda EVOS będzie nosił nazwę Mondeo Sport

W Chinach ujawniono oficjalne zdjęcie Forda Mondeo w wersji sportowej. Samochód przypominający kompaktowego SUV-a otrzyma układ hybrydowy 2.0T. Od tego momentu modele rodziny Mondeo będą wyposażone w cztery systemy zasilania.

Stylistyka crossovera jest znacznie ciekawsza od ostatniego wypustu modelu na Europę. Przedni zderzak podreśla sportowy charakter, tak samo, jak unikalny design dzielonych reflektorów. Nowy samochód na chiński rynek otrzyma dwukolorowe nadwozie. W takiej samej stylistyce będą zewnętrzne lusterka. Jak widać na zdjeciu nowoczesny charakter podreślą ukryte klamki drzwi.

Jeśli chodzi o wymiary nadwozia to są takie same jak w obecnym na chińskim rynku modelu. Długość, szerokość i wysokość wynoszą odpowiednio 4920/1920/1600 mm. Rozstaw osi chińskiego Mondeo wynosi 2945 mm.

układ hybrydowy z silnikiem elektrycznym
układ hybrydowy z silnikiem elektrycznym Mondeo Sport

Kompaktowy SUV będzie wyposażony w układ hybrydowy o dużej mocy

Jako przemianowany model Changan Ford EVOS, w kwestii ogólnej konstrukcji zachowuje cechy rodzinnego kompaktowego SUV-a. Chociaż jest to wersja hybrydowa, to nowy samochód jest spójny z tradycyjną wersją benzynową.

Jeśli chodzi o moc, to Mondeo Sport otrzyma czterocylindrowy silnik 2,0 T z turbodoładowaniem i układ hybrydowy z silnikiem elektrycznym. Będzie on współpracować ze skrzynią biegów E-CVT. Maksymalna moc wyniesie 210 kW (290 KM).

Jeśli chodzi o ceny, to obecnie w Chinach jest 9 modeli Mondeo w przedziale cenowym od 149 800 do 219 800 juanów ( 81 000 – 118 00 zł)oraz łącznie 5 modeli EVOS w przedziale cenowym od 199 800 do 259 800 juanów (180 000 – 140 000zł). Ile będzie kosztował nowy model na razie nie wiadomo. Oficjalną premierę przewidziano w drugim kwartale tego roku.

źródło: Sohu, Autohome.chn

Copyright © WRC Media. Redakcja zastrzega wykorzystywanie niniejszej treści w zewnętrznych publikacjach, bez podania źródła (link do artykułu). Takie działanie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

Przeczytaj również