Skoda w tym przypadku jest z rabatem na ponad 90 000 zł. Dzięki temu jej SUV to OKAZJA pisana dużą literą

W Skodzie dobrze wiedzą, że konkurencja na europejskim rynku pojazdów w typie SUV jest duża i trzeba poprawić sprzedaż. Sięga więc po mocny oręż, czyli rabaty na zakup samochodów. Nie jest tajemnicą, że wśród nich jest wiele modeli lubianych przez Polaków, ale nasz kraj to zaledwie procent udziału w zyskach. Dlatego marka stawia na spore zniżki na swój najciekawszy model w preferowanym nadwoziu.

skoda enyaq suv elektr jpg
Podaj dalej

Po tym, co zrobili modny SUV jest prawdziwą okazją

W Skodzie, która ustępuje obecnie w Europie markom takim jak Seat, czy Volkswagen wiedzą, że zniżkami na model typu SUV można zdziałać cuda. Oferowanie w nowej niższej cenie nowych modeli zawsze działa na korzyść wyniku sprzedaży. Duży rabat zaś jest najlepszym, co można zrobić dla wyższych notowań na europejskim rynku.

I właśnie tak producent zrobił, co skutkuje tym, że dla wielu kierowców Skoda jest najciekawszą propozycją na rynku. To między innymi dlatego, że oferuje w swoim modelu nadwozie typu SUV, ale z konstrukcją Coupé i na dodatek w 100% elektryczne.

Nie dość, że ma modną karoserię i rodzaj mechaniki, obecnie coraz częściej poszukiwany, to trafia z dużą zniżką na rynek, gdzie taki jest coraz chętniej kupowany. Mowa o Skodzie Enyaq iV Coupe. To średniej wielkości SUV, który doskonale sprawdza się jako model rodzinny i ma obecnie doskonały stosunek jakości do ceny.

W Hiszpanii można go kupić za mniej niż 179 000 zł, a za ile w Polsce?

Zniżkę odpowiadającą wartości 97229 zł Skoda oferuje na elektrycznego Enyaq iV Coupe w Hiszpanii. Po odliczeniu rabatów i zniżki producenta, rodzinnego modnego SUV’a można mieć za nieco poniżej 40 000 euro, a konkretnie za 39 401 euro. To daje kwotę nieco powyżej 174 000 zł.

W tej sytuacji czyni go prawdziwą okazją i niewątpliwie tym posunięciem zachęci wielu do zakupu. Najprostsza wersja tego modelu dostępna na tamtejszym rynku ma już mechanizm elektryczny o mocy 180 koni mechanicznych i akumulator, który pozwala mu przejechać ponad 400 km. To już więcej niż poprawne liczby dla modelu jego kategorii, a przede wszystkim w takiej cenie. Jak to wygląda w Polsce?

Polskie rodziny mogą liczyć na 27000 zł rządowej zniżki – to jeśli posiadają Kartę Dużej Rodziny. Producent oferuje wiele form finansowania zakupu. Enyaq iV Coupe o mocy 204 KM w cenie podstawowej to wydatek 249 950 zł wg cennika. Nawet po zastosowaniu zniżki nadal pozostaje dwójka z przodu. Na dokładkę producent oferuje 15 000 zł upustu za wymianę samochodu spalinowego. Czytaj także: Ma niezrównany stosunek ceny do jakości. Ten SUV oferuje jeszcze coś więcej – tym potrafi zakasować konkurencję

Aby taki SUV zaparkował przed domem trzeba mieć wolne 2767 zł co miesiąc. Tyle wynosi rata płatna przez 36 miesięcy i po 10% wpłacie. W przypadku dłuższego okresu finansowania (48 m-cy) przyjdzie zapłacić 2919 zł – co miesiąc.

W tym przypadku można podkreślić, że oferta producenta w Hiszpanii na ten model z dużym prawdopodobieństwem spowoduje wzrost chętnych na jego zakup w najbliższych miesiącach. Nie wiadomo, czy takie samo zainteresowanie będzie w Polsce, gdzie wielu kierowców może chcieć skorzystać z opcji leasingu.

skoda suv elektryczny coupe
www.quecochemecompro.com

Czym taki SUV dysponuje w wersji podstawowej?

Wersja podstawowa zawiera między innymi: kabel do ładowania prądem przemiennym ze stacji ładowania, skórzaną kierownicę wielofunkcyjną, kamerę cofania, czujniki parkowania – przód i tył, reflektory główne LED oraz oferuje możliwość ładowania prądem stałym do 135 kW DC. Producent dorzuca także Front Assist – system kontrolujący odstęp z funkcją awaryjnego hamowania.

Kierowca ponadto ma do dyspozycji automatyczną klimatyzację Climatronic, lusterko wsteczne automatycznie przyciemniane, przydatne schowki w przestrzeni bagażowej, system nawigacji, bluetooth i ..parasol. Nie wiemy, czy to dlatego, że w standardzie SUV Coupe posiada panoramiczny dach.

Rodzinny SUV to sporo oszczędności na wydatkach na paliwo i spokój na przyszłość wolną od opłat za spaliny. Enyaq iV Coupe ma sporo zalet, nie tylko dzięki praktycznym schowkom i przestrzeni bagażowej. Oferuje także przyjemność z jazdy dzięki silnikom elektrycznym. Tych można mieć więcej niż jeden, zyskując tym samym napęd na cztery, a nie dwa tylne koła. Adaptacyjne zawieszenie pozwala na większy komfort jazdy po nierównościach. W trosce o stan i zasięg baterii Czesi oferują pompę ciepła do samochodu. Ta zapewni zarówno ciepło, jak i chłodzenie serca samochodu. To w zależności od pogody. Niestety to już za dopłatą.

Przeczytaj również