Skoda jest już gotowa na nową gwiazdę segmentu SUV. Ujawnia osiągi i detale nowego Elroqa

Kiedy pod koniec maja było wiadomo, że Skoda kończy testy swojego nowego SUV-a, to nikt się chyba nie spodziewał spektakularnego efektu. Tymczasem czeski producent drażni konkurentów kolejną zapowiedzią nowego modelu, uchylając rąbka tajemnicy.

SUV Skoda_Elroq_ 2025
Podaj dalej

Nowy SUV Skody przyjedzie z mocą 300 KM i zasięgiem 560 km

Škoda Elroq, to najnowszy produkt czeskiego producenta opracowany na platformie MEB. SUV skrzętnie do tej pory ukrywany pojawił się znowu w zapowiedzi nadchodzącej premiery. Inżynierowie Skody mają pełen ręce roboty, bo od kilku miesięcy testują pojazd. Wiadomo, że zostanie umieszczony w gamie Skody poniżej Enyaqa i ma być elektrycznym następcą Karoqa.

Według najnowszych informacji elektryczny SUV gabarytowo bliżej crossovera pojawi sie z mocą 300 KM i zasięgiem 560 km. Producent odkrywa coraz więcej detali nadwozia i drażni swoich konkurentów najnowszymi zdjęciami modelu. Patrząc na nie, ciężko jest dostrzec, że to najnowsza Skoda, bo kamuflaż dobrze ukrywa wiele szczegółów nadwozia. Jednak wystarczył rzut oka na tył lub bok samochodu, by wiedzieć, pod naklejkami z flamingami, kryje się nadchodzący Elroq.

SUV Skoda_Elroq_ 2025
fot.Skoda

Škoda Elroq trafi do oferty cenionego producenta z trzema różnymi akumulatorami

Nowy elektryczny SUV Skody pojawi się w czterech wersjach: Škoda Elroq 50, 60, 85 i 85x. Podstawowa otrzyma akumulator o pojemności 55 kWh i silnik elektryczny o mocy 170 KM na tylnej osi. Wyższy model otrzyma większy pakiet o mocy 63 kWh i silnik o mocy 204 KM, również umieszczony z tyłu. Dla obu wersji prędkość maksymalną ograniczono do 160 km/h.

Škoda Elroq 85 i 85x wyjedzie z salonu z akumulatorem o pojemności 82 kWh. Wersja 85 wyposażona w napęd na tylne koła o mocy 286 KM. Druga wersja – 85x zaś dodatkowo z małym silnikiem elektrycznym na przedniej osi. Taka konfiguracja da moc 299 KM i pojedzie z napędem na cztery koła. Ponadto Czesi obiecują, że zasięg w obu wersjach przekroczy 560 km.

Jeśli chodzi o ładowanie to wersji 85 i 85x przewidują możliwość szybkiego uzupełniania energii do 175 kW. Inaczej niż pozostałe wyżej wymienione. Przy różnej pojemności akumulatorów wszystkie można naładować od 10% do 80% w czasie krótszym niż 28 minut. W przypadku prądu przemiennego wszystkie Elroqi naładuje się z mocą 11 kW od 5,5 do 8 godzin.

SUV Skoda_Elroq_ 2025
fot.Skoda

Nowoczesne technologie we wnętrzu czeskiego SUV-a

Niestety pomimo tego, że Skoda udostępniła nam dużo zdjęć Elroqa, to wciąż nie wiemy, jak Czesi zaprojektowali jego wnętrze. Zewnętrze dzięki konstrukcji tylnych świateł nawiązuje do znanego nam Enyaqa.

Wiemy jednak, że Škoda wyposażyła swój nowy samochód elektryczny w asystenta podróży, umiejętność zdalnego parkowanie i nawet dziewięć poduszek powietrznych. Producent wspomina także, że wnętrze Elroqa jest w pełni zgodne z nowym językiem wzornictwa Modern Solid. To oznacza, że charakteryzuje się prostotą, przestronnością i czystymi liniami.

Kierowca ma do dyspozycji 5-calowy Digital Cockpit, znany ze Škody Enyaq, który wyświetla najważniejsze dane dotyczące jazdy. Na wyposażeniu SUV-a znajduje się także opcjonalny wyświetlacz przezierny i wizualizacje Augmented Reality. Centralny wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego ma standardowo przekątną ekranu 13 cali i oferuje uproszczone menu i interfejs sterowania.

Chociaż naklejki z flamingami na tylnych szybach pięknie się prezentują, to nie możemy się doczekać, aby móc w pełni ocenić nową Škodę Elroq.

Skoda Elroq 2025

Przeczytaj również