Skoda Enyaq 2026 testuje zawieszenie w Alpach. Czeski SUV więcej pokazuje niż chowa

Popularny w Polsce czeski producent skupia się na ulepszeniu swojego pierwszego elektrycznego SUV-a. Skoda Enyaq 2026 właśnie pojawiła się na pierwszych zdjęciach szpiegowskich. Chociaż jest w kamuflażu, to producent nie ma zbyt wiele do ukrycia i można zobaczyć więcej, niż w przypadku wielu innych modeli.

suv EV Skoda Eenyaq 2024
Podaj dalej

Czeski SUV testuje zawieszenie na alpejskich zakrętach

Pierwszy elektryczny SUV czeskiej marki Enyaq pojawił się trzy lata temu. Teraz Skoda stwierdziła, że już czas na ulepszenie swojego pierwszego modelu na prąd. Debiut przewidywany jest na przyszły rok, więc tradycyjnie inżynierowie są w fazie testów ulepszonego modelu.

SUV, który pozuje na zdjęciach szpiegowskich ujawnionych przez redakcję hiszpańskiego Motor, jest jeszcze w kamuflażu. Jednak jest on tak nieznaczny, że można stwierdzić, że Enyaq nie doczekał się radykalnych zmian wyglądu.

Prototyp zauważony w Alpach to lifting modelu. Patrząc na zdjęcia szpiegowskie, Skoda skupiła się raczej na jego ulepszeniach od strony mechaniki i technologii. Nawet zakamuflowany przód i tył nie wykazują większych zmian.

Niezmienny pozostaje kształt reflektorów i ich układ. Jeśli chodzi o konstrukcję panelu zajmującego osłonę chłodnicy także trudno dopatrzyć się radykalnych zmian. Jedyne co przykuwa uwagę to wzór dodatkowej osłony chłodnicy w dolnej części zderzaka. Poza tym zauważone ulepszenia ograniczają się do linii zderzaka, bez zmian w tylnych światłach i tylnej klapie.

Elektryczny SUV Skoda Enyaq 2025
Skoda Enyaq 2026, źródło: Motor.es

Skoda Enyaq w ulepszonej wersji pojawi się w 2025 roku

Czeski SUV przejdzie zmiany nie tyle stylistyczne ile mechaniczne. Wyszpiegowana Skoda Enyaq stanowiąca prototyp produkcyjnej wersji SUV-a testuje zawieszenie i układ hamulcowy na krętych alpejskich drogach.

Oczekiwany w 2025 roku model będzie oferował nowe funkcje, które znajdą się w różnych poziomach wyposażenia samochodu. Czeska marka, która od trzech lat nie odświeżała swojego elektrycznego SUV-a,  musi także zaoferować klientom ulepszenia pod względem technologii i autonomii. Jest to niezbędny zabieg, by Enyaq mógł być liderem w swojej kategorii.

Nie wiadomo, jakie zmiany obejmą wnętrze elektrycznego SUV-a, bo fotografom nie udało się tam dojrzeć niczego poza ekranem dotykowym widocznym na konsoli środkowej. To jednak rozwiązanie tymczasowe niezbędne do wyświetlania kluczowych informacji.

Nie jest tajemnicą, że Skoda kończy testy swojego całkiem nowego SUV-a. Skoda Elroq uchwycona w obiektywach szpiegów jest w pełnym kamuflażu. Będzie to nowy rodzinny model czeskiego producenta.

Elektryczny SUV Skoda Enyaq 2025
Skoda Enyaq 2026
Elektryczny SUV Skoda Enyaq 2025
Skoda Enyaq 2026 źródło: www. motor.es

Przeczytaj również