SAIC tym nowym SUV-em podbije rynek. Jest elegancki, hybrydowy i może kosztować 56 000 zł

Nie jest tajemnicą, że chiński SAIC bardzo dobrze wie, jak skusić klientów swoją ofertą. W Europie gigant jest właścicielem MG Motor, który ma w ofercie dwa świetne SUV-y praktycznie na każdą kieszeń. Wiadomo już, że planuje je w najbliższym czasie odnowić. Na rodzimym rynku zaś producent ze swoją spółką joint venture zapowiedział kolejny ważny model w tym segmencie.

SUV Wuling Starlight S
Podaj dalej

SAIC zmienia nazwę swojego nadchodzącego SUV-a

Jak się dowiedzieliśmy z publikacji chińskich mediów, spółka SAIC-GM-Wuling oficjalnie ogłosiła, że jej drugi SUV, który powstanie na platformie D w architekturze Tianyu zmieni nazwę. Kiedyś nosił nazwę Wuling Xingchen PLUS, a teraz dostanie nową: Wuling Xingguang S (Starlight S).

Ten blisko pięciometrowy SUV do użytku na co dzień, powstanie w dwóch opcjach napędu do wyboru: elektrycznej i hybrydowej typu plug-in. Jeśli chodzi o wielkość to jego długość, szerokość i wysokość wynoszą odpowiednio 4745/1890/1680 mm przy rozstawie osi 2800 mm.

Jeśli chodzi o stylistykę, to Wuling Starlight S zaprojektowano w tym samym języku projektowania co Wuling Star PLUS. Ma prostą i elegancką konstrukcję, a linia nadwozia jest charakterystyczna dla sportowego SUV-a.

Sam kształt świateł do jazdy dziennej i innych elementów także jest bardzo podobny do Wuling Star PLUS. Czarna dolna ramka i srebrna dolna osłona dają efekt wizualny wyższego tyłu. W tej części nadwozia SUV różni się od obecnego modelu. Poziome długie i wąskie tylne światła ze srebrnym LOGO Wuling pośrodku i srebrną osłoną zabezpieczającą przed zarysowaniem poniżej, wyglądają atrakcyjniej.

Nowy Wuling Starlight S tani w zakupie i w użytkowaniu

Jeśli chodzi o moc, to SAIC nie ogłosił jeszcze żadnych konkretnych danych. Wiadomo, że nowy SUV otrzyma wersję elektryczną i hybrydową (plug-in). W tym drugim przypadku oznacza to prawdopodobnie kombinację silnika wolnossącego 1,5 l o mocy 78 kW + silnika elektrycznego o mocy 150 kW. Maksymalna moc silnika w wersji czysto elektrycznej wynosi obecnie 150 kilowatów, a tryb jazdy to napęd na przednie koła.

Wuling Xingchen 2022, który też jest w dwóch opcjach, kosztuje odpowiednio 99 800 juanów i 109 800 juanów. Ta droższa opcja to hybryda typu plug-in. Sądząc po strategii cenowej chińskiego giganta, cena wywoławcza nowego SUV-a prawdopodobnie utrzyma się na tym samym poziomie ok. 100 000 juanów. W związku z tym nie będzie miał wielu konkurentów. Nawet w Polsce byłby modelem na każdą kieszeń. Trudno tutaj na SUV-a o tych gabarytach i technologii w cenie niecałych 56 000 zł. Prezentację video nadchodzącego modelu spółki joint venture SAIC można obejrzeć tutaj.

Copyright © WRC Media. Redakcja zastrzega wykorzystywanie niniejszej treści w zewnętrznych publikacjach, bez podania źródła (link do artykułu). Takie działanie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

Przeczytaj również