Rywal Kia Picanto z bestialską zniżką już od 64 000 zł. Niezawodna propozycja w sam raz do miasta

Nie jest tajemnicą, że większość kierowców kojarzy markę Toyota z niezawodnością oraz rodzajem mechaniki, który stawia jej modele na szczycie pod względem ekonomicznym. Teraz kiedy japoński producent obniża ceny, to najtańszy model w katalogu marki jest ciekawą opcją dla rywali od Kia i Fiata.

Toyota Aygo X
Podaj dalej

Najtańsza Toyota to teraz ciekawa opcja na nowy miejski samochód

Nie jest tajemnicą, że zdecydowana większość kierowców poszukuje samochodu o niezawodnej mechanice, a decydującym argumentem jest także cena. Biorąc pod uwagę te dwa kryteria, najlepiej sprzedające się modele pochodzą od japońskiego producenta. Nie bez znaczenia jest tu także fakt, że Toyota wygrywa z rywalami koncepcją silnika hybrydowego. Nie bez znaczenia jest jednak także korzystna oferta, która uwzględnia modele z tradycyjnymi silnikami.

Aygo X to najtańszy model Toyoty, który dzięki zniżkom może się pochwalić ceną od 64 900 zł. To model, który ze względu na swoje rozmiary staje się teraz idealną opcją do poruszania się w mieście i między miastami. Podróże autostradą Toyota zostawia większym braciom Aygo X.

Oczywiście bierzemy pod uwagę fakt, że w przypadku tego modelu mamy do czynienia z silnikiem benzynowym bez żadnego układu hybrydowego o mocy 72 koni mechanicznych. Jednak jest to mechanizm bardzo prosty, ale jednocześnie wydajny i bardzo niezawodny. W związku z tym Toyota Aygo to również bardzo ciekawy długoterminowy zakup pod względem ekonomicznym.

Toyota Aygo X alternatywa dla Kia Picanto
fot. Toyota

Cena i gabaryty czynią Aygo X ciekawym rywalem dla Kia Picanto i Fiata 500

Jeśli chodzi o wyposażenie standardowe, to nie jest ono główną zaletą Aygo X. Taką jest niewątpliwie cena i gabaryty, które czynią model ciekawą alternatywą dla Kia Picanto, czy Fiata 500.

Koreański producent oferuje podstawową wersję swojego modelu o mocy 58 koni mechanicznych za 68 000 zł. Nieco lepiej wypada pod tym względem włoski Fiat z uwagi na mechanikę mild hybrid. Jednak pod względem mocy także wypada niżej od modelu Toyoty. Ponadto w podstawowym wyposażeniu otrzymujemy np. 14’calowe felgi, a nie 17’calowe. Parametr zużycia paliwa także przemawia na korzyść najtańszej Toyoty.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że Toyota Aygo X Cross, właśnie została odświeżona i jest atrakcyjniejsza niż kiedykolwiek. Odważna linia, a zwłaszcza cena, sprawiają, że wszyscy, którzy szukają małego, miejskiego samochodu, otrzymają bez wątpienia jeden z najlepiej wyposażonych modeli.

Ta wyjątkowa japońska perełka ma wystarczającą moc i nie brakuje jej dynamiki i właściwości jezdnych. Prezentowana w różnych poziomach wyposażenia, o wspólnych standardach startowych oferuje np.:

– reflektory Full LED,

– inteligentny tempomat adaptacyjny,

– system multimedialny z 9-calowym ekranem,

– Apple CarPlay bez przewodów, Android Auto, bluetooth i inne korzyści.

Reasumując Aygo X stanowi kuszącą propozycję. To teraz  idealny samochód dla tych, którzy nie potrzebują dużo przestrzeni lub dużego bagażnika.

Toyota Aygo X / wnętrze
fot. Toyota

Przeczytaj również