Rolnicy są przerażeni. Kradną masowo paliwo z maszyn, ciągników i cystern

Rolnicy są przerażeni. Kradną masowo paliwo z maszyn, ciągników i cystern

znika paliwo z ciągników i cystern jpg

Podaj dalej

Ceny na wielu stacjach benzynowych sprawiają, że paliwo staje się łupem kradzieży. Wyższa cena diesla, który w wielu miejscach w Europie jest nadal droższy od benzyny decyduje o tym, że masowo znika. Skala problemu rośnie do tego stopnia, że pod znakiem zapytania staje możliwość prowadzenia prac polowych.

Paliwo z maszyn i ciągników masowo znika

Kradzieże diesla z maszyn rolniczych znacząco przybrały na sile, a policja Meklemburgii-Pomorza Zachodniego informuje, że paliwo znika masowo. Prawdopodobnie ma to związek z cenami oleju napędowego na stacjach.

Jak donosi Inspektorat Policji w Güstrow, w powiecie Rostock w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, z dnia na dzień wzrasta liczba kradzieży paliwa z maszyn rolniczych lub cystern stojących w gospodarstwach rolników.

traktor paliwo prace w polu freepik jpg
fot. Freepik

Znikają cysterny i olej napędowy ze zbiorników w ciągnikach

Tylko podczas jednej nocy z poniedziałku na wtorek z farmy w Kowalz koło Ticino po raz kolejny skradziono cysternę. Jak donosi agrarheute, przyczepa z ocynkowanym nadwoziem cysterny i towarzyszącą pompą zniknęła z terenu firmy.

Na dodatek nieznani sprawcy opróżnili zbiorniki paliwa z trzech zaparkowanych ciągników. Łącznie złodzieje tym razem ukradli z gospodarstwa 2300 litrów oleju napędowego, jak informuje Inspektorat Policji w Güstrow.

W ciągu dnia skradziono cysternę z olejem kilka kilometrów dalej od miejsca poprzedniej kradzieży. Dlatego policja kryminalna rozpoczęła w tej sprawie śledztwo. Kradzieże idą na rekord, o czym świadczą statystyki z ubiegłego roku. Na obszarze działania Inspektoratu Policji w Güstrow zgłoszono 6 przypadków kradzieży paliwa o łącznej wartości szkód około 2400 euro. W sumie w tym roku doszło już do 13,  z czego 8 zdarzyło się w samym marcu. W związku z kradzieżami starty wyceniono łącznie na 13 000 euro (61 419,80 zł).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News