Renault wyprzedza nawet króla niskich kosztów. Nowy SUV nieoczekiwanym hitem marki

W segmencie SUV na konkurencyjnym europejskim rynku coraz ciężej jest zdobyć czołową pozycję. Dziś prawie każda marka ma w ofercie miejskiego SUV-a, który jest atrakcyjny jeśli chodzi o relację ceny i jakości. Dodatkowo na rynku wciąż pojawiają się nowe modele w tym te z azjatyckim rodowodem. Tymbardziej Renault może się cieszyć wynikiem z czerwca.

Renault Symbioz e-tech full hybrid
Podaj dalej

Renault ze świetną pozycją w rankingu najlepiej sprzedających się modeli

Nie jest tajemnicą, że nowy Renault Symbioz jest zupełną nowością na europejskim rynku. Nowy model francuskiej marki reprezentuje predyspozycje producenta w zakresie innowacji i reagowania na pojawiające się trendy.

Nowy SUV reprezentujący futurystyczny design idący w parze z zaawansowaną technologią zachwycił klientów, co jest dużym powodem do radości dla jego twórców. W nadchodzących miesiącach może skutecznie namieszać i odebrać rywalom klientów. To potwierdza fakt, że Renault potrafi na konkurencyjnym rynku zaskoczyć konkurencję i skutecznie pozycjonować swoje modele w czołówce rankingu.

Tylko w Hiszpanii nowe Renault Symbioz już sprzedano w liczbie 251 egzemplarzy, co jak na debiutanta jest świetnym wynikiem, świadczącym o zainteresowaniu klientów modelem. Nie bez znaczenia jest także fakt, że liderem na tamtejszym rynku jest Renault Captur, który w czerwcu zajął 8 miejsce z ilością 1954 sprzedanych egzemplarzy. Po pół roku wspiął się na 15 miejsce rankingu. Tylko nieco gorzej wypada Renault Clio (1557 szt.). To kolejny mocny filar francuskiej marki. Co ważne Renault ma aż sześć modeli wśród 100 bestsellerów w Hiszpanii.

W Polsce Renault ma jeszcze wyższą pozycję w rankingu. W czerwcu wyprzedziło króla niskich kosztów Dacię, zajmując ósmą pozycję w top 10 marek. Jeśli spojrzymy na dane za pół roku to Renault zajmuje dziewiątą pozycję w top 10 marek, wyprzedzając Volvo.

SUV Renault Symbioz e-tech full hybrid
Renault przyjmuje od 4 lipca zamówienia na nowe hybrydowe Symbioz w Polsce – cena od  135 900 zł foto: Renault

Francuski SUV jest dla wielu kuszącą propozycją

Nie jest tajemnicą, że gama modeli Renault doczekała się odświeżenia. Cennik i wyposażenie czynią ofertę producenta atrakcyjną opcją dla modeli np. popularnej Toyoty. Odnowiony SUV Renault Captur bez wątpienia stanowi skuteczną receptę na sukces, a to tylko jeden z modeli oferowanych przez markę w popularnym segmencie.

Testowany przez nas Renault Captur, tak jak i jego poprzednik ma wszystko, by znaleźć się w czołówce najchętniej wybieranych modeli producenta. Bardzo przystępna cena sporo poniżej 100 tys. zł, jakość i nowoczesne technologie są decydującym czynnikiem wpływającym na sprzedaż. Ponadto nie sposób odmówić francuskim rywalom Toyoty dużej atrakcyjności pod względem designu.

Dobre wyniki Renault wynikają także z tego, że klienci mają szeroki wybór mechaniki. Nie muszą się ograniczać do jednej hybrydy. Należy się spodziewać, że dobra oferta i dobre samochody będą skuteczną bronią na rosnącą w siłę konkurencję w nadchodzących miesiącach. Czy uda się awansować do pierwszej piątki na koniec roku? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Renault Captur 2024
Renault Captur 2024 esprit Alpine fot. M.Hajduk

 

Top marek czerwiec 2024 r
źródło: SAMAR

Przeczytaj również