Porsche Cayman GT4 RS 2022 oficjalnie potwierdzone. Premiera w Los Angeles

Najbardziej oczekiwany członek rodziny Porsche 718 Cayman zadebiutuje w przyszłym tygodniu. Najmocniejsze 718 Cayman GT4 RS, które po raz pierwszy otrzyma przyrostek RS, oficjalnie pojawi się na Los Angeles Auto Show.

premiera porsche-cayman-gt4-rs
Podaj dalej

Porsche Cayman GT4 RS zadebiutuje 17 listopada

Jak pisaliśmy, Porsche od kilku miesięcy pracowało nad swoim 718 Cayman GT4 RS. Dziś już wiadomo, że światowa premiera modelu odbędzie się 17 listopada o godz. 5 rano. Model bowiem zadebiutuje na tegorocznym Los Angeles Auto Show.

Zakamuflowany prototyp oglądaliśmy ostatnio na testach na torze Nürburgring, gdzie pokonał odcinek o długości 20,832 km w czasie 7:09:300. Model z większymi bocznymi wlotami powietrza i podkreślonymi obramowaniami radzi sobie świetnie z zakrętami.

Moc dostarcza wolnossący silnik o pojemności 4,0 litrów, który dzieli ze zwykłym Porsche 718 Cayman GT4 i 718 Boxster Spyder. Na ujawnienie mocy i momentu obrotowego wciąż czekamy, ale liczymy na to, że wypompuje około 500 KM, jak twierdzą raporty. To powinno wystarczyć by osiągnąć setkę w czasie mniejszym niż 4 sekundy.

Aerodynamika modelu jest znacznie zaawansowana, co w połączeniu z mocniejszym silnikiem i odchudzającą dietą, pozwala mu uzyskać imponujące czasy na Nurburing.

Porsche-718-Cayman-GT4-RS

Producent premierowo zaprezentuje jeszcze cztery inne modele

Na tegorocznym Los Angeles Show  zadebiutują ponadto cztery inne modele. Wiadomo, że będą to m.in. 718 Cayman GT4 RS Clubsport oraz nowy wariant Porsche Taycan, który mieścił się gdzies pomiędzy 4S i Turbo. Producent pokaże światu trzeci wariant nadwozia samochodu elektrycznego wraz z niedawno zaprezentowanym  Panamera Platinum Edition.

Jak prezentuje się ten ostatni, możesz zobaczyć na wideo poniżej.

Przeczytaj również