Policja każe im chować auta w garażu. Złodzieje zmienili trend i kradną na potęgę jeden ważny element

Policja każe im chować auta w garażu. Złodzieje zmienili trend i kradną na potęgę jeden ważny element

kradną z auta ważny element

Podaj dalej

W czasach gdy złodzieje kradną paliwo, nowoczesne auta w zaledwie kilka sekund czy wycinają na potęgę katalizatory, zaobserwowano kolejny trend, który naraża kierowców na spore wydatki. Nikt nie wie skąd to nagłe zainteresowanie i co je powoduje.

Złodzieje zmienili upodobania pod względem części z auta

W ostatnich czasach wiele się dzieje i wydaje się, że złodzieje znaleźli nowy element auta, który budzi ich zainteresowanie. Rosnąca w zastraszającym tempie inflacja powoduje, że łupem złodziei najczęściej padają zbiorniki paliwa z dieslem w środku.

Jak pisze Autoevolution jest coś jeszcze, co cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem amatorów cudzej własności za oceanem. Nikt nie wie skąd ta nagła zmiana i co ją spowodowało. Jedyne co do tej pory widzieliśmy, to jak masowo znikają katalizatory. Na dodatek dotyczy to jednego konkretnego modelu samochodu.

złodzieje zmienili trend i kradną zupelnie inny element auta
7ActionNews

Właściciele tego modelu nie mogą spać spokojnie

Obecnie preferowanym celem złodziei padają kierownice. Co zaskakujące celem większości kradzieży są te z Chevroleta Malibu. Jak informuje policja, w ciągu zaledwie kilku minut złodzieje są w stanie ogołocić dziesiątki samochodów.

Policyjne raporty funkcjonariuszy z Detroit ujawniają, w jaki sposób dochodzi do kradzieży. Zawsze dzieje się to według tego samego scenariusza – wybijają szybę auta, wsiadają do środka i kradną kierownicę.

Właściciele mają potem ogromny problem, bo zwyczajnie nie mogą dostać tej ważnej części, by dokonać naprawy samochodu. Być może brak podzespołów wynika właśnie z plagi kradzieży lub braki na rynku części uruchomiły ten proceder.

Funkcjonariusze policji twierdzą, że nie chodzi o same kierownice, ale o poduszki powietrzne, które zamontowano w środku. Nie wiadomo tylko dlaczego chodzi o Chevroleta Malibu. Powodem może być łatwość jej zdobycia, bo wystarczy odkręcić kilka śrub, by kierownica stała się łupem złodziei. Dlatego policja zaleciła trzymanie samochodów w garażu, o ile to możliwe.

W przeciwnym wypadku właścicieli czeka długie rozstanie z samochodem. Brak kierownicy oznacza brak możliwości korzystania z samochodu i to na wiele miesięcy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News