Po taką Dacię ruszą tłumy do salonów. Nie dość, że tani SUV to w nowym mega atrakcyjnym wydaniu

Nie jest tajemnicą, że nie tylko Polacy chętnie wybierają Dacię na samochód do domu. Taki SUV bowiem nie wymaga, by wydawać dużo na zakup i oferuje więcej niż dobre wyposażenie. Takim posunięciem rumuńska marka zawojowała Europę i jedyną opcją, by usunąć ją z podium będą jej chińskie odpowiedniki. Tych jednak jeszcze w Polsce nie ma, a w Rumunii już pracują nad nowym SUV-em – Coupe.

suv coupe dacii cneo
Podaj dalej

Taką Dacię aż chce się mieć w garażu

Rumuni pracują nad nowym modelem, które zmieni Dacię w atrakcyjnego SUV-a Coupe. Strategia opracowana kilka lat temu przez budżetową markę świetnie się sprawdziła, więc nowy model „C-Neo” jest skazany na sukces. Producent wykorzystuje bowiem miłość kierowców do nadwozia typu SUV i modnego coupe w samochodach. Takich jest sporo na rynku, ale nie w cenie na miarę Dacii.

Marka należąca do Grupy Renault już wprowadziła modele o ciekawych nadwoziach tj. Jogger łączący w sobie elementy klasy kombi z elementami SUV. Wiadomo także, że w najbliższej przyszłości możemy oczekiwać nowej Dacii Bigster. Samo Renault zaś przygotowało już crossovera typu SUV- Coupe Rafale, który zjedzie z taśm produkcyjnych fabryki w Hiszpanii.

Nie jest zatem wykluczone, że dla tych z mniejszym budżetem pojawi się „C-Neo” będący premium wśród tanich modeli marki. Taką Dacię można by mieć za mniej niż 100 000 zł. To chociażby dlatego, że jej francuski odpowiednik Arkana startuje od 125 000 zł. Patrząc jak mogłaby wyglądać, aż chce się taką Dacię mieć w garażu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez KDesign AG – (@kdesignag)

Ta wizualizacja zachęca do zapisów w przedsprzedaży

Wiadomo, że zanim producenci pozwolą, aby ich projekty ujrzały światło dzienne, w sieci nie brakuje wizualizacji świeżo zapowiadanych modeli. Model od Dacii „C-Neo” pokazał mistrz pikseli Kleber Silva z KDdesign AG. Jak widać na powyższej grafice taki SUV-Coupe od Dacii zyskał niepowtarzalną osobowość w nowej stylizacji nadwozia.

Taki model podbiłby rynek w całej Europie nie tylko ceną, ale już samym wyglądem na miarę premium. W przypadku Dacii nie trzeba się bowiem martwić o wyposażenie. Oferuje kierowcom wszystko, czego potrzebują w świetnej relacji do ceny.

O ile wiadomo już, że w Dacii taki model pokażą nam za dwa lata, to na tę chwilę jeszcze nie wiadomo na pewno, jak C-Neo od Dacii ma wyglądać. Pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie zbytnio odbiegał od poniżej wizualizacji. Wyobraźnia projektantów podpowiada, by producent z niej skorzystał. Na ile to będzie odbiegać od finalnego modelu przyjdzie nam jeszcze poczekać. Więcej zdjęć tego osobliwego projektanta znajdziesz TUTAJ. NIE PRZEGAP: Darmowe prawo jazdy od rządu? To nie żart. Kto takie dostanie i od kiedy?

suv coupe dacii c neo
fot. Kleber Silva, KDesign AG

Przeczytaj również