Piłkarz Manchesteru City pędził Audi RS6 prawie 200 km/h. Stracił nie tylko prawo jazdy

Piłkarz Manchesteru City pędził Audi RS6 prawie 200 km/h. Stracił nie tylko prawo jazdy

Mahrez audi rs 6 mandat

Podaj dalej

Według doniesień Daily Mail piłkarz Manchesteru City , Riyad Mahrez , w dośc nietypowy sposób pochwalił się osiągami swojego Audi RS6. Niestety ten fakt nie umknął uwadze brytyjskiej policji. W rezultacie stracił prawo jazdy i otrzymał mandat w wysokości ponad 13 tys. złotych.

Riyad Mahrez pędził swoim Audi RS6 prawie 200 km/h

Piłkarze uwielbiają chwalić się swoimi drogimi i potężnymi maszynami i robią to, kiedy tylko mają okazję. Tak samo zrobił Riyad Mahrez, który pędził na autostradzie M6 w Wielkiej Brytanii, osiągając prędkość 193 km/h w czasie, gdy dozwolona prędkość to 112 km/h.

Fakt, że piłkarz chce jeździć szybko swoim Audi RS6 wydaje się zrozumiały. Zmodyfikowany przez  ABT sportowy samochód, osiąga setkę szybciej niż fabryczne 3,7 sekundy. Jak deklaruje niemieckua firma tuningowa, wersja z literką R generuje moc 730 KM i 880 Nm momentu obrotowego.

Za swoje zamiłowanie do prędkości przyszło sporo zapłacić, ponieważ Riyad Mahrez stracił prawo jazdy na okres 56-dni i otrzymał mandat na kwotę 2500 funtów, co w przeliczeniu na polską walutę wynosi ponad 13 tys. złotych.  Wychodzi na to, że wydajność nie jest tania.

Zwycięzca Premiere League jest już znany brytyjskiej policji

W 2016 roku, przed przeniesieniem do Manchesteru City, gdy był jeszcze w Leicester City, za nadmierną prędkość otrzymał mandat i stracił prawo jazdy na 6 miesięcy. Algierczyk  jechał wówczas z prędkością  124 km/h w strefie z ograniczeniem do 81 km/h. Otrzymał wówczas mandat w wysokości 900 funtów (4 799 zł według dzisiejszych stawek).

Wydaje się, że gracz Manchesteru City ma sporo problemów przez swoje samochody. W 2019 roku Algierczykowi założono blokadę przed restauracją w Manchesterze. Powód? Bentley Bentayga prawdopodobnie był  nieopodatkowany.

mahrez Bentley Bentayga
foto: The Sun

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News