Pierwsze Audi RS e-tron rozbite. Samochód wpadł w poślizg na Grossglockner

Pierwsze Audi RS e-tron rozbite. Samochód wpadł w poślizg na Grossglockner

Audi rs etron gt

Podaj dalej

Audi często organizuje wycieczki, w czasie których można przetestować najnowsze modele marki. Podczas jednej z nich, przez 3 dni można było zasiąść za kierownicą najmocniejszego elektrycznego modelu marki- Audi RS e-tron GT. Trasa testowa przebiegała przez Austriackie Alpy i obejmowała przejazd malowniczą drogą Grossglockner High Alpine Road. Niestety nie wszyscy wrócą do domu bogatsi o miłe wspomnienia.

Audi RS e-tron GT rozbite w Alpach

Droga Grossglockner wiodąca przez Alpy wznosi się na wysokość ponad 2,5 tys. metrów nad poziomem morza i obejmuje 47,8 km niezapomnianych widoków. W związku z tym, że trasa wznosi się bardzo wysoko i prowadzi w Alpy Austriackie, u podstawy może być ciepło, ale na górze zalegają znaczne ilości śniegu.

Jak widać na zamieszczonych zdjęciach wykonanych przez dziennikarzy portalu Motor1, warunki pogodowe bywają ciężkie, przez co droga może być bardzo śliska.

audi-rs-e-tron-gt
Motor1

Znak na jednym z udostępnionych zdjęć wskazuje, że kierowca dotarł na wysokość 2076 metrów, zanim się rozbił. Jak widać, uszkodzenia nie są poważne. Biorąc pod uwagę pozycję, w jakiej znajduje się samochód, wydaje się, że Audi RS e-tron wykazało podsterowność. Mijając zakręt samochód wpadł na  zbocze góry.

foto: Guido ten Brink

Incydent był na tyle gwałtowny, że samochód uruchomił poduszki powietrzne. Wśród widocznych uszkodzeń widać jedynie dolną część przodu samochodu.
Nie ma na tę chwilę informacji o osobach poszkodowanych ale nie wydaje się, żeby ktoś został poważnie ranny. Do wypadku doszło w drugim dniu imprezy organizowanej przez Audi.

Audi RS e -tron GT to najbardziej pożądany elektryk marki z czterema pierścieniami. Generuje moc 598 koni mechanicznych i 830 Nm. Samochód przyspiesza do setki w niecałe 3 sekundy.

Testy na suchym i czystym asfalcie na rozgrzanych oponach wykazały, że czas podany przez producenta można znacznie poprawić.  Cena podstawowa tego modelu to ponad 600 tys. złotych, co oznacza, że dla wielu pozostanie samochodem marzeń.

audi-rs-e-tron-gt- rozbite

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News