Oto nowe zagrożenie dla Dacii. Jest tanie, świetne i pochodzi z Wietnamu

Oto nowe zagrożenie dla Dacii. Jest tanie, świetne i pochodzi z Wietnamu

konkurent dacii od vinfast wnetrze

Podaj dalej

Kolejna marka jest gotowa, by wejść do Europy ze swoimi modelami w bardzo dobrej cenie, co oznacza kolejnego konkurenta dla Dacii. To dobry okres, by zaistnieć na Starym Kontynencie, który przechodzi transformację i planuje jeździć elektrykami. Dacia już wie, że ten proces może sporo ją kosztować, jeśli chodzi o pozycję na rynku.

Azjatyckie marki przestają być egzotyczne i szturmują europejski rynek

Samochód z Korei, Chin czy Wietnamu nie jest już czymś zarezerwowanym dla azjatyckich ulic. To dlatego, że wiele azjatyckich marek dostrzega swoją szansę na rynku europejskim, który właśnie znacznie się zmienia.

Proces transformacji i przejścia na samochody elektryczne to świetna okazja na to, by zaistnieć w Europie. Coraz więcej kierowców zmienia samochody na bardziej ekonomiczne, a elektryki europejskich producentów do najtańszych nie należą. Dlatego Dacia ze swoim naczelnym modelem jest doskonałą propozycją.

Wietnamska marka, która już przygotowuje się do wejścia do Europy ze stuprocentowymi modelami elektrycznymi, też ma bardzo dobre ceny. To oznacza jedno…

cd. tekstu pod grafiką

Ten SUV za kilka miesięcy zagrozi Dacii

Elektryczny Spring od Dacii jest dobrze znany, bo to najtańszy dostępny samochód napędzany prądem. Jej wietnamski odpowiednik już za kilka miesięcy trafi do Europy, gdzie będzie walczył o dobrą pozycję, tak jak to już dziś robi chińskie MG.

Wietnamska marka VinFast zaoferuje Europejczykom SUV-a VF8. Na początek dostarczyła pierwsze 100 samochodów i dała do zrozumienia, że kolejne partie również trafią do Europy. Jeśli wierzyć jej planom powinno to nastąpić pod koniec tego roku lub na początku 2023.

Wietnamczycy oferują do 471 km zasięgu, moc do 408 KM i zaawansowane technologie w dwóch wersjach wyposażenia. VF8 na pewno nie będzie tańszy od Dacii i przewyższy ją jakością, ale jak w przypadku innych azjatyckich modeli przyciągnie klientów konkurencyjną ceną.

NIE PRZEGAP

To gorąca alternatywa dla taniego modelu od Dacii. Jest tani, inteligentny i można go już zamawiać

Dacia z tym nowym silnikiem w ofercie będzie hitem. To spore zagrożenie dla modeli Skody i Kia

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News