Odnowiony kultowy japoński SUV jest gotów, by zaatakować rywali. Pierwsze cenniki już od 88 000 zł

Japoński producent Suzuki zbiera już pierwsze zamówienia w Europie na odnowionego SUV-a, który jest zdecydowanie najlepiej sprzedającym się modelem marki. Wszystko jest już gotowe, aby Vitara pojawiła się na ulicach z nową listą ulepszeń i funkcji.

nowe suzuki vitara 2024 SUV
Podaj dalej

Japoński SUV teraz inteligentniejszy i wygodny w obsłudze

Wszystko jest gotowe, aby nowe Suzuki Vitara mogło pojawić się u dealerów w Europie. Kultowy SUV Japończyków dostał już pierwsze cenniki m.in. we Włoszech i Hiszpanii.

Odnowiony model przeszedł małe, ale ważne przemeblowanie. Debiutuje odświeżony technologicznie i z nową listą systemów wspomagających prowadzenie. Suzuki Vitara jest teraz także bardziej cyfrowe i połączone z siecią. Co ważne pojawia się z mechaniką hybrydową, by być bardziej eko. W związku z tym zyskuje sporo wobec swoich licznych konkurentów w segmencie B-SUV.

Jeśli chodzi o design, to zauważalne zmiany zobaczymy z przodu modelu. SUV ma teraz nowe reflektory, zderzak i grill w technologii Full LED. Tył także przeszedł drobne zmiany konstrukcyjne. Nowy spojler jest teraz większy. Vitarę można mieć także w nowej opcji dwukolorowej z czarnym dachem i lakierem Pearl Sphere Blue na nadwoziu. Do gamy barw dodano także lakier Titan Grey Metallic.

Jeśli chodzi o wnętrze, to nowa Vitara dostaje nowy system informacyjno-rozrywkowy z 9-calowym ekranem dotykowym. System multimedialny obsługuje nawigację, rozpoznawanie głosu, kamerę cofania oraz zapewni łączność bezprzewodową za pośrednictwem Apple CarPlay i Android Auto. Ponadto japoński SUV, dzięki aplikacji mobilnej Suzuki Connect, pozwala na więcej zdalnej kontroli pojazdu z wykorzystaniem szerokiej gamy usług online. Kierowcy na przykład sprawdzą, czy zaparkowany ma włączone światła, czy jest otwarty, albo gdzie jest zaparkowany.

Nowe Suzuki Vitara suv 2024
Nowe Suzuki Vitara 2024

Kultowe Suzuki Vitara teraz z nowymi systemami już od 20 400 euro

Jeśli chodzi o standardowe wyposażenie, to nowe Suzuki Vitara otrzymuje m.in. bogatą listę systemów wspomagających jazdę. Oprócz tego na liście wyposażenia znajdują się między innymi:
– adaptacyjny tempomat,
– asystenci zjazdu i podjazdu (w wersjach 4×4),
– system bezkluczykowy,
– automatyczna klimatyzacja,
– reflektory Full LED,
– felgi aluminiowe.

Na liście systemów wspomagających kierowcę jest system DSBS II (Dual Sensor Brake Support) drugiej generacji, który obejmuje:
– predykcyjną kontrolę hamowania z wykrywaniem pieszych, rowerów i motocykli,
– ostrzeganie o opuszczeniu pasa ruchu,
– ostrzeganie przed zmęczeniem,
– asystentów: świateł drogowych, zmiany pasa ruchu, rozpoznawania znaków drogowych, utrzymania pasa ruchu, monitorowania kierowcy i inteligentnej kontroli prędkości.

Jeśli chodzi o mechanikę, to w nowym Suzuki Vitara 2024 są do wyboru dwa silniki hybrydowe. To 48-woltowe lekkie wersje hybrydowe (MHEV) z 1,4-litrowym silnikiem benzynowym Boosterjet o mocy 129 KM, albo bardziej wydajne samoładujące się wersje hybrydowe (HEV) o mocy 116 KM. Te jednak pojawią się w cennikach w późniejszym terminie. Obydwa silniki można wybierać z napędem na przednie koła i napędem 4×4 AllGrip.

Japoński SUV we włoskim cenniku startuje z ceną obejmującą rabat w wysokości 20 400 euro. Tyle trzeba zapłacić za wersję COOL z napędem na przednie koła. Na nowego japońskiego SUV-a z napędem na cztery koła trzeba wydać nieco więcej, bo 23 400 euro. To odpowiednio nieco ponad 88 000 zł i 102 000 zł. Cennik w Hiszpanii staruje od 24 500 euro za wersję podstawową z napędem 2WD i 27 560 euro z napędem 4×4.

W polskim cenniku znajdziemy na razie odchodzące Suzuki Vitara, które w promocji z najbogatszej wersji 4×4 1.5 DualJet Hybrid Elegance Sun kosztuje 135 900 zł. Prawdopodobnie tak, jak w innych krajach nowy SUV pojawi się w trzech opcjach wyposażenia do wyboru.

nowe suzuki vitara 2024 SUV
nowe suzuki vitara 2024 SUV

Przeczytaj również