Nowy topowy SUV Hyundaia ujawniony w Chinach. Zaskakuje nie tylko stylem projektowania

Hyundai Santa Fe to bardzo ważny SUV w historii koreańskiej marki. Od dwudziestu lat daje producentowi i jego klientom wiele powodów do zadowolenia. Obecna czwarta generacja jest na naszym rynku od 2018 roku, tymczasem w Chinach model pojawił się już w nowej odsłonie. Kompletnie zaskakując swoim wyglądem.

Hyundai Santa Fe
Podaj dalej

Nowy Hyundai Santa Fe już w chińskich salonach

Średniej wielkości SUV Hyundai Santa Fe jeszcze przed oficjalną premierą zaplanowaną w sierpniu pojawił się w chińskich salonach.

Jak widać na poniżej udostępnionych zdjęciach, Santa Fe przyjmuje zupełnie nowy styl projektowania. Pojazd ma gładkie linie oraz stylowy i elegancki kształt. W przedniej części samochodu zastosowano przelotowe światła do jazdy dziennej w połączeniu z ostrymi reflektorami. Przód wygląda teraz bardzo dynamicznie.

Z boku nadwozia gładka linia talii Santa Fe rozciąga się od przedniego błotnika do tylnego światła. Grupa tylnych świateł z tyłu samochodu ma konstrukcję przelotową, nawiązującą do przodu, a jednocześnie jest połączona z układem dwóch rur wydechowych po obu stronach, dzięki czemu SUV wygląda bardzo majestatycznie. Lekko uniesione nadkola w połączeniu z dużymi kołami jeszcze bardziej podkreślają sportową sylwetkę pojazdu.

Jeśli chodzi o wnętrze, to jest proste. Zastosowano w nim dwa 12,3-calowe ekrany LCD i wielofunkcyjną kierownicę, które w pełni demonstrują obecność technologii. Z uwagi na to, że pojawił się na chińskim rynku i musi zaspokoić potrzeby tamtejszych klientów, to oferuje różne opcje układu siedzeń: 5, 6 i 7- miejscowy.

W nowym Santa Fe wnętrze wykonano z wysokiej jakości materiałów, które są miękkie i miłe w dotyku. Duży ekran dotykowy obsługuje rozrywkę multimedialną, nawigację i inne funkcje, a przy tym jest łatwa w obsłudze. Jeśli chodzi o technologie, to nowy SUV Hyundai w Chinach wyposażono w najnowszy inteligentny system połączeń, który obsługuje sterowanie głosowe, zdalne sterowanie i inne funkcje, czyniąc jazdę bardziej inteligentną.

Nowy SUV w opcji benzynowej lub hybrydowej do wyboru

Jeśli chodzi o mechanikę, to jak informują chińskie media, nowy SUV Hyundai Santa Fe pracuje w kombinacji turbodoładowanego silnika 2.0T i 8-biegową automatyczną skrzynię biegów. Ponadto klienci będą mogli wybierać pomiędzy opcją benzynową, a hybrydową. Maksymalna moc silnika 2.0T może sięgać 250 KM.

Wersja hybrydowa wykorzystuje zaawansowaną technologię hybrydową, dlatego nie tylko zapewnia doskonałe zużycie paliwa, ale także jest bardziej przyjazna dla środowiska.

Nowy Hyundai Santa Fe na rynku chińskim jest bardzo chętnie wybieraną opcją. Teraz dzięki nowemu wyjątkowemu designowi, bogatej konfiguracji i doskonałym osiągom będzie bardziej konkurencyjny. Ma wszystko, czego potrzeba: różnorodne konfiguracje siedzeń i opcje mechaniczne, co zaspokoi potrzeby większej grupy klientów i pozwoli marce zwiększyć sprzedaż.

Nowy Santa Fe spotkał sie z niesamowicie pozytywnym przyjęciem w chińskich mediach. Dzięki dużej mocy i rozsądnej cenie, będzie oczekiwanym modelem w ofercie producenta w sierpniu.

źródło: Yiche

Copyright © WRC Media. Redakcja zastrzega wykorzystywanie niniejszej treści w zewnętrznych publikacjach, bez podania źródła (link do artykułu). Takie działanie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

Przeczytaj również