Nowy SUV za 51 000 zł wchodzi na rynek. Kusi wysoką jakością i bogatym wyposażeniem

Duży gracz w branży motoryzacyjnej wprowadza na rynek nowego SUV-a. Nie dość, że jest tani, bogato wyposażony w standardzie, to jeśli chodzi o jakość trudno mu coś zarzucić.

Geely Atlas SUV 2024
Podaj dalej

Geely, które posiada świetne SUV-y a logo Volvo wprowadza własny model

Nie jest tajemnicą, że jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną, to Geely jest wielkim graczem. Posiada Volvo, które ma w ofercie bardzo dobre SUV-y, Polestar i Lotusa. Na dodatek może pochwalić się wieloma partnerstwami np. z Daimlerem i Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance. To jednak jej własne samochody robią wrażenie, bo są całkiem dobre i atrakcyjne cenowo.

Jeśli chodzi o katalog modeli, to Geely wyróżnia się ofertą w modnym segmencie SUV. Na dodatek wysyła je za granicę. W Europie stają się świetną alternatywą dla popularnych marek. Nowo zaprezentowany SUV to Geely Boyue, którego chciałoby się mieć w ofercie na krajowy rynek. To dobry projekt pod względem estetyki, wysokiej jakości kabiny i bogatego wyposażenia standardowego – czego nie kochać?

SUV Geely Atlas przod 2024
nowy Geely Bouye/ Atlas

Cztery wersje wyposażenia już od 51 000 zł

Nowy Boyue, którego Geely wprowadziło na rynek w Chinach 27 czerwca, jest w czterech wersjach wyposażenia do wyboru. To SUV, który jest w ofercie producenta od 2016 ma różne nazwy w zależności od rynku, na którym się sprzedaje np. BelGee X70, albo Atlas. Druga generacja zadebiutowała w 2022 roku, jest eksportowana jako Geely Starray i Geely Atlas.

Najnowsza odsłona można śmiało powiedzieć, że ma wszystko, by zrobić karierę. To dlatego, że odświeżony Boyue doczekał się niewielkich, ale korzystnych zmian w konfiguracji i otrzymał nowy kolor Provence Purple. Wymiary pozostają niezmienione i jeśli chodzi o długość, szerokość i wysokość to przedstawianą się następując: 4510/1865/1650 mm i rozstaw osi 2701 mm. Dzięki temu jest pozycjonowany jako kompaktowy SUV.

Jeśli chodzi o wygląd, to nowy Geely Boyue jest spójny z poprzednim modelem. Ma czarną przednią osłonę chłodnicy przypominającą łuskę i punktowe światła przelotowe. Z boku prezentuje nadwozie w dwóch kolorach. Czarne wykończenia, w tym czarny dach, czarne 19-calowe felgi, czerwone zaciski i sportowy tylny spojler podkreślają sportowy charakter modelu.

SUV w czterech wersjach wyposażenia oferowany jest w przedziale cenowym 92 800–118 800 juanów (51 663 –66 000 zł). Każda opiera się na architekturze elektronicznej i elektrycznej GEEA2.0.

Geely Atlas SUV 2024
foto: Geely

Inteligentny SUV z bogatym wyposażeniem już w standardzie

Już najbardziej podstawowa wersja nowego SUV-a robi wrażenie. Na długiej liście funkcjonalności i technologii znajdziemy m.in.: cyfrowe reflektory Aurora LED, 72-kolorowe oświetlenie wnętrza, systemy wspomagające jazdę, wielofunkcyjną kierownicę, skórzane siedzenia, automatyczną dwustrefową klimatyzację, luksusowy 4 głośnikowy sprzęt hifi.

Średnie i najwyższe wersje wyposażenia obsługują dodatkowo zaawansowane funkcje wspomagania jazdy, takie jak aktywne hamowanie, asystent utrzymania pasa ruchu, asystent utrzymania pasa ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych i adaptacyjny tempomat. Tego nie oferowano w poprzedniej odsłonie modelu. Na liście innych konfiguracji są również funkcje: bezprzewodowego ładowania telefonu komórkowego, monitorowania stanu zmęczenia kierowcy Face ID i elektrycznie otwierana tylna klapa bagażnika o poj. 571 l. System audio Infinity z 10 głośnikami występuje tylko w najwyższej wersji wyposażenia.

Jeśli chodzi o mechanikę, to nowy Geely Boyue (Atlas) nadal będzie napędzać czterocylindrowy silnik 1,5 T o maksymalnej mocy 181 KM (290 Nm), współpracujący z 7-biegową skrzynią DCT. Oficjalne zużycie paliwa w cyklu WLTC wynosi zaledwie 6,29 l/100 km, a pojemność zbiornika paliwa to 51 l. Kierowca ma do wyboru cztery tryby jazdy: ekonomiczny, komfortowy, sportowy i inteligentny.

Cena wywoławcza tego SUV sprawia, że jest niedrogą opcją, która według nas potencjalnie dobrze by się sprzedawała na naszym rynku. Biorąc pod uwagę szybką ekspansję Geely w Europie, niewykluczone, że któregoś dnia będzie.

Geely Bouye Atlas przod
Geely Bouye/ Atlas

źródło: Geely

Przeczytaj również