Nowy chiński samochód IM L6 za 120 000 zł bije rekordy sprzedaży. W ciągu pierwszych 24 godzin złożono 6 000 zamówień

Premiera nowego modelu chińskiego IM Motors odbyła się zaledwie kilka dni temu. To pierwszy elektryczny samochód na świecie, który może się pochwalić zasięgiem 1000 kilometrów i atrakcyjną niską ceną. Producent dzięki temu już zyskał imponującą liczbę zamówień.

IM L6 to najnowsze osiągnięcie „dziesięciu lat ciężkiej pracy” SAIC New Energy Technology
Podaj dalej

IM Motors już ma powody do zadowolenia ze swojego L6

Spółka join venture giganta SAIC oraz chińskich firm technologicznych IM, która opracowała ultraszybki akumulator, doświadcza ogromnego zainteresowania swoim modelem L6. To pierwszy samochód elektryczny o zasięgu 1000 km (w najwyższej wersji) wyposażony w nowoczesne technologie i zaprojektowany z gustem. Nic dziwnego zatem, że w ciągu pierwszych 48 godzin IM Motors sprzedało ponad 6000 egzemplarzy modelu.

Jak informowaliśmy (tutaj) IM L6 to wyjątkowy samochód elektryczny. Nie tylko ze względu na akumulator solid state samodzielnie opracowanej technologii, który rozwiązuje m.in. problem dużej rozszerzalności materiałów na bazie krzemu, zapewnia stabilność i ultra -wysoki poziom bezpieczeństwa.

Nowy samochód IM Motors wyposażono także m.in. w inteligentną, cyfrową technologię podwozia VMC (Vehicle Motion Control) pierwszej generacji. Co oznacza inteligentne, elektronicznie sterowane amortyzatory, zawieszenie pneumatyczne, oraz inteligentny układ kierowniczy na cztery koła umożliwiający ruch boczny.

IM L6 otrzymał także inteligentny, ekologiczny system kokpitu IMOS 3.0 wiodący w zastosowaniu algorytmów AI i technologii. Nie tylko rozwiązuje problemy związane z różnymi scenariuszami podróży, ale także potęguje wrażenia audiowizualne i tworzy nowe doświadczenia związane z rozrywką. Tym samym całkowicie podważa wszystko, co tradycyjne. Nie bez powodu nazywa się go „Królem technologii”.

inteligenty samochód IM L6 okrzyknięto "królem technologii"
inteligenty samochód IM L6 ma trzy radary, 12 czujników ultradźwiękowych i 11 kamer HD

Nowoczesny samochód elektryczny kosztuje niecałe 120 000 zł

Jak podaje producent, jeszcze przed premierą zarejestrowano prawie 30 000 rezerwacji na IM L6. Samochód biorąc pod uwagę technologie i osiągi ma bardzo niską cenę.

Za najtańszą wersję trzeba zapłacić 219 900 juanów, czyli około 120 000 zł. W najtańszej wersji podstawowej samochód ma zasięg 650 km i ma klasyczny akumulator Li-Ion. Wersje pośrednie osiągają autonomię 850 km.

Najdroższy wariant kosztuje 345 900 juanów, czyli 188 000 zł. To wersja IM L6 Max Lightyear to wersja wyposażona w akumulator solid state, wyprodukowany przez partnerską firmę. Czas przyspieszania tej wersji do setki jest oszałamiający i wynosi 2,74 sekundy. Warto jednak wiedzieć, że zasięg 1000 km mierzony jest w chińskim systemie CLTC. W europejskim odpowiedniku WLTP może być więc nieco niższy.

Architektura 900 V, czujniki lidarowymi dalekiego zasięgu, kontrolowane przez układ NVIDIA Drive Orin mogą skusić także europejskich klientów. Zhiji L6 znany w Europie jako IM L6 po prezentacji w Genewie, będzie dostępny w 7 kolorach nadwozia. Wiadomo, że może docelowo pojawić się w salonach MG Motor z oznaczeniem jej modeli. To marka obecna już w Polsce, która także należy do giganta SAIC. Stanie się tak najprawdopodobniej w 2025 roku.

Przeczytaj również