Nowiutki niemiecki SUV za niecałe 70 000 zł to świetna alternatywa dla budżetowego MG ZS

Tania i znana marka w Europie MG Motor pojawiła się w Polsce pod koniec 2023 roku, a Polacy oszaleli na punkcie jej tanich SUV-ów. Nie jest tajemnicą, że należące do chińskiego giganta SAIC MG to dobry wybór dla tych, którzy nie chcą dużo wydawać na nowy samochód. Dobry plan „b” dla takiego modelu pochodzi z Niemiec i jest z pięciocyfrowym rabatem.

SUV opel_crossland_interior_rear-view-camera
Podaj dalej

Najtańszy SUV Opla jest z rabatem 20 000 zł

Opel Crossland to dobry „plan b” dla tanich SUV-ów od MG. Fakt, że  ZS stał się jednym z modnych modeli w naszym kraju wynika z tego,  że to dobrze wyposażony model, w który celuje większość klientów o ograniczonym budżecie. Marki takie  jak Opel widząc co się dzieje, zdecydowały sie wprowadzić ciekawe promocje.

Crossland, który bezpośrednio konkuruje z MG ZS, jest teraz tańszy nawet o 20 000 zł, jeśli zjechał z taśmy w 2023 roku. Co prawda alternatywą mógłby być także Opel Mokka. Jednak to Crosssland, choć z nieco mniej atrakcyjnym designem wydaje się bardziej wszechstronną propozycją dla rodzin i jest tańszy. Dlaczego to racjonalny wybór?

SUV opel_crossland
SUV Opel  Crossland

Opel Crossland to mocniejszy silnik, dobre osiągi i niskie zużycie paliwa

W czasach, gdy na stacjach paliw wciąż zostawiamy spore pieniądze, Opel Crossland z silnikiem benzynowym o mocy 110 KM pozwala nam nieco zaoszczędzić. Wiadomo, że na zapotrzebowanie na paliwo składa się wiele czynników m.in. sam styl jazdy kierowcy, to SUV od Opla zadowala się nieco ponad 5 litrami paliwa na 100 km. W cyklu mieszanym producent mówi o spalaniu na poziomie 5,2-6,5 l/100 km.

Za takim wyborem oprócz większego zasobu mocy i dobrych wyników związanych ze zużyciem paliwa przemawia także przestrzeń i ładowność modelu. Pod tym pod względem Opel Crossland plasuje się w przedziale średnio-wysokim w swojej kategorii. Dlatego nie ma w tym nic dziwnego, że bierzemy go za alternatywę dla SUV-a MG ZS. To także model o krok ponad poziomem jakości w porównaniu do chińskiego modelu bez znacznie wyższej ceny.

Biorąc pod uwagę atrakcyjną ofertę, którą niemiecka marka składa obecnie na stole, pozostawiając najtańszą wersję w cenie 69 900 zł jest to racjonalny wybór.

Opel Crossland 2023 wciąż dostęny u dealerów
Opel Crossland 2023 wciąż dostępny u dealerów

Co znajdziemy w wyposażeniu standardowym niemieckiego SUV-a?

Silnik benzynowy 1,2 Turbo o mocy 110 KM to jak już wspomnieliśmy duży pozytyw. W cenie podstawowej 69 900 zł współpracuje on z manualną skrzynią biegów. Dzięki niej można uzyskać dobre osiągi i bardzo niskie zużycie paliwa. Wiadomo, że Opel Crossland nie ma silnika zaprojektowanego w celu znacznego zwiększenia tętna kierowcy.

W wyposażeniu podstawowym znajdziemy między innymi:

– Układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości i system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą
pasa ruchu
– Układ wspomagania ruszania na pochyłościach
– Czujniki parkowania z przodu i z tyłu,
– Pakiet Dobrej Widoczności,
– Radio z łączami Bluetooth® i USB, tunerem cyfrowym DAB,
– Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne w czarnych obudowach,
– Reflektory i światła do jazdy dziennej w technologii LED i automatyczne sterowanie światłami z czujnikiem oświetlenia,
– Kierownicę z przyciskami sterowania, pokrytą skórą,
– Klimatyzację sterowaną manualnie,
– System monitorujący ciśnienie w oponach i zestaw naprawczy do opon z kompresorem LV02 S.

Samochód bez żadnej dopłaty jest w kolorze czerwonym Kardio. Zmiana koloru to dopłata od 1500 do 2700 zł. Opel Crossland przyspiesza do setki w czasie 10,9 sek. Prędkość maksymalna to 188 km/h to więcej niż w MG ZS (175 km/h).

Większa jest również dopuszczalna masa całkowita, która w przypadku SUV-a od Opla wynosi 1795 kg. Elastycznie dostosowana do potrzeb przestrzeń bagażowa to w przypadku Opla od 410 do 1255 litrów. To nieco mniej niż w przypadku MG ZS (448-1375 l).  W ofertach dealerów  Opla jest  wciąż wiele ciekawych propozycji taniego SUV-a  dostępnych od ręki.

Przeczytaj również