Nowe Audi A4 avant pojawi się dopiero w 2024 roku

Nowe Audi A4 avant pojawi się dopiero w 2024 roku

Podaj dalej

To trwało bardzo długo ale już wiemy, że nowe wydanie Audi A4 Avant pojawi się w 2024r. Model oparty na  udoskonalonej  platformie MLB,  będzie miał w ofercie sześciocylindrowce. Oto wstępne informacje.

Audi A4 to to bardzo popularny model marki z Ingolstadt. Fani czwórki muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, bo  odnowienie Audi A4 Avant jest planowane dopiero na 2024 rok.

Kolejne wydanie Audi A4 na platformie MLB

Obecna  generacja A4 B9 została zaprezentowana w 2015 roku. Audi dopiero 4 lata później zdecydowało się na odświeżenie modelu. Zrobiło to jednak na tyle gruntownie, że na kolejne zmiany przyjdzie jeszcze trochę poczekać

Wiadomo, że A4 pozostanie wierne platformie MLB, opracowanej przez Audi dla Grupy VW. Z tej samej platformy korzysta również Audi A6. W przyszłości oba modele mają zostać technicznie zbliżone, tak by można było korzystać z identycznych części. Dotyczy to zwłaszcza elektroniki i wspornika podstawy kokpitu.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Podczas gdy najważniejsze projekty Audi A4  sedanem i Audi A4 Avant są w planach na 2024 rok, to gdy chodzi o kabriolet następnego Audi A5, pojawia się spory znak zapytania. Bazowe coupé i Sportback modelu  A5 mają duże szanse na odświeżenie.

audi-a4-avant-2024

Pierwsze informacje o Audi A4 avant 2024

Producent  w  modelu Audi A4 Avant (2024) trzyma się klasycznych napędów. Wersja RS, która obecnie  korzysta z 2,9-litrowego silnikiem benzynowym V6 biturbo,  zachowa sześciocylindrowy silnik.

Sześciocylindrowy turbodiesel o pojemności 3 litrów (286/347 KM) może zastąpić hybrydowy czterocylindrowiec TDI. Pomiędzy znajdzie się pięciocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra z TT RS o mocy 400 KM, który został zaprojektowany do montażu poprzecznego i w obecnym stanie rzeczy, nie wejdzie do serii modeli ze średniej półki.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Aby zmniejszyć zużycie paliwa, Audi będzie nadal polegać na czystym i niezwykle ekonomicznym 2,0-litrowym turbodieslu (obecnie od 122 do 204 KM) oraz na łagodnych, pełnych i plug-in hybrydach.

W pełni elektrycznego Audi A4 Avant (2024), nie będzie. W Audi jest to domeną modeli e-tron. Flagowy i obowiązkowy napęd na wszystkie koła quattro, pojawi się w najnowszej generacji A4.

Nowe Audi A4 2024, Autozeitung

W kolejnym Audi A4 można się spodziewać wielu innowacji

Digitalizacja serii modeli jest bardzo ważna dla programistów, zatem należy się spodziewać wielu  innowacji.  Na przykład w zakresie komunikacji środowiskowej i nowych usług opartych na 5G.

Dzięki sztucznej inteligencji samochód rozpozna kierowcę a kolejne ​​niezbędne aktualizacje nie będą już się wiązały ze zmianami modelu lub liftingami. Co dwa lata, będą się odbywać przeważnie „bezprzewodowo”, czyli online bez wizyty w warsztacie.

opracowano na podst. Autozeitung

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News