Nowa Tesla Model Y, ma nową technologię i promocyjną cenę. Elon Musk, kusi nią Chińczyków

Plotki o tym, że Tesla będzie sprzedawać Model Y z ogniwami LFP, właśnie się potwierdziły. Elon Musk będzie nim na razie kusił Chińczyków, a Europejczykom przyjdzie poczekać do przyszłego roku. Elektryk zasilany ogniwami litowo-żelazowo-fosforanowymi, pojawił się w chińskim konfiguratorze.

Nowa Tesla Model Y, ma nową technologię i promocyjną cenę. Elon Musk, kusi nią Chińczyków
Podaj dalej

Tesla Model Y, ma nową technologię i nową niższą cenę

Plotki o tym, że Tesla będzie sprzedawać Model Y, z ogniwami litowo-żelazowo-fosforanowymi, stały się prawdą.  Samochód elektryczny, na razie będzie dostępny tylko w Chinach.

Na chińskiej stronie Tesli, można już skonfigurować Model Y LFP. Cena standardowej Tesli Model Y, spadła i obecnie wersja podstawowa kosztuje 276 tys. juanów. (ok.163 tys. zł).

Obniżka ceny pozwala Chińczykom na skorzystanie z dopłat do zakupu elektryka, która wynosi 300 tys. juanów ( ponad 177 tys. zł). Żaden samochód, który kosztuje więcej niż 300 000 RMB, nie może jej uzyskać, a Model Y z ogniwami LFP był bardzo blisko aby się nie zakwalifikować do rządowych dopłat.

Elon Musk kusi Chińczyków
foto: Tesla

Elon Musk , nową Teslą kusi chińskich klientów

W zeszłym roku, Tesla usunęła Model Y o standardowym zasięgu, ze swojej amerykańskiej strony internetowej. Jak powiedział dyrektor generalny Tesli, Elon Musk zasięg był „niedopuszczalnie niski” (402 km).

Nowy Model Y LFP, oferuje obecnie zasięg 525 kilometrów. Co ciekawe jest on  wyższy, niż w informacji na stronie Tesli w Hongkongu.

Jak informuje Tesla, Model Y Standard Range, może osiągnąć prędkość maksymalną 217 km/h i przyspieszyć do setki w czasie 5,6 sekundy.

Chociaż Tesla nie ujawnia, że ​​wersja, która zadebiutuje w Chinach, ma akumulator LFP, profil Moneyball na Twitterze donosi, że chińskie media już to potwierdziły. Nowa wersja, powstała właśnie z tą myślą, by zachęcić Chińczyków, do zakupu nowych samochodów

Jest bardzo prawdopodobne, że Tesla Model Y z nowymi ogniwami paliwowymi, będzie pierwszym takim samochodem,  sprzedawanym w Europie.
Giga Factory Tesli,  nie rozpocznie produkcji, dopóki nie będzie miała 4680 ogniw gotowych do sprzedaży. W związku z tym, przyjdzie na nią poczekać, do przyszłego roku.

Przeczytaj również