Niemieckie media donoszą o kolejnych zmianach personalnych w Audi. Czy dyrektor ds. rozwoju marki rzeczywiście straci stanowisko?

Niemieckie media donoszą o kolejnych możliwych zmianach personalnych w Audi. Tym razem chodzi o planowane zwolnienie dyrektora ds. rozwoju Olivera Hoffmanna. Według doniesień dyrektor generalny Gernot Döllner chce rozstać się ze swoim czołowym menedżerem.

Niemieckie media donoszą o kolejnych zmianach personalnych w Audi. Czy dyrektor ds. rozwoju marki rzeczywiście straci stanowisko?
Podaj dalej

Decyzje personalne zapadną podczas czwartkowego posiedzenia rady nadzorczej Audi

Kwestia kolejnych personalnych zmian w Audi jest przedmiotem wczorajszego raportu Bild. Wynika z niego, że niedługo po tym, jak do wiadomości publicznej podano fakt odejścia po 10 latach czołowego projektanta Marka Lichte, teraz producent z Ingolstadt zwolni dyrektora ds. rozwoju. Miałoby to nastąpić niedługo po tym, jak Oliver Hoffmann otrzymał nowy 5-letni kontrakt.

Kwestię zmian personalnych poruszyło także Automobilwoche. Producent zapytany przez dziennikarzy o to, czy wkrótce nastąpi zmiana dyrektora ds. rozwoju, nie chciał komentować doniesień. Wiadomo jednak, że takie zmiany mogą zostać podjęte już podczas jutrzejszego posiedzenia rady nadzorczej Audi.

Automobilwoche informuje, że Oliver Hoffmann od dawna polaryzuje opinię publiczną w Audi. Część kierownictwa obwinia dyrektora ds. rozwoju za roczną lukę modelową w firmie z Ingolstadt, która kończy się dopiero w połowie marca wraz ze światową premierą elektrycznego SUV-a Q6 e-tron. Jednak Oliver Hoffmann nadal cieszy się uznaniem w dziale rozwoju technicznego (w skrócie TE) producenta premium.

dyrektor ds rozwoju Audi
Dyrektor ds rozwoju marki Audi, Oliver Hoffmann  piastuje to stanowisko od marca 2021 r. fot. AudiAG

Marka nie wprowadza swoich nowych samochodów na drogi, ale czołowi menedżerowie latają

W prasowych doniesieniach temat ewentualnego zwolnienia wywołuje sporo emocji. Wygląda na to, że szef Audi, Gernot Döllner podejmuje zdecydowane działania wobec kadry wyższego szczebla.

W zeszłym tygodniu powołał na stanowisko głównego projektanta Włocha. Massimo Frascella obejmie stanowisko należące od 10 lat do Marka Lichte. W związku z tym niemiecki Bild pokusił się o stwierdzenie, że Audi nie wprowadza swoich nowych samochodów na drogi, ale czołowi menedżerowie latają.

Wiadomo, że Mark Lichte obejmie latem nowe stanowisko w grupie VW. Co zaś mówi się o nowej roli Olivera Hoffmanna?

Jego stanowisko mógłby objąć sam szef Audi. Podobna sytuacja nastąpiła już po tym, jak Markus Duesmann objął urząd w 2020 roku. Początkowo kierował rozwojem marki w powiązaniu ze stanowiskiem dyrektora generalnego przez 9 miesięcy. Dopiero na początku 2021 roku Oliver Hoffmann objął to stanowisko. W jakiej, nowej roli mógłby wystąpić obecny dyrektor ds. rozwoju?

Niemieckie media mówią, że można by oczekiwać przejścia Hoffmanna na szczyt projektu Formuły 1. Byłoby to możliwe, ale Audi ma już tutaj dwóch najlepszych ludzi na kontrakcie. To były członek FIA Adam Baker jako dyrektor generalny oraz sprawdzony ekspert od sportów motorowych Andreas Seidl, jako dyrektor generalny Saubera (który stanie się zespołem roboczym Audi od 2026 roku). Przejście Hoffmanna wymagałoby zatem ustąpienia Bakera.

źródło: WRC Media. Audtomobilwoche, Bild 

Przeczytaj również