Nie tylko diesel, gaz i benzyna. Hity Orlenu, już wkrótce na stacji paliw

Nie tylko diesel, gaz i benzyna. Hity Orlenu, już wkrótce na stacji paliw

Podaj dalej

W ostatnich miesiącach PKN Orlen złożył dwa wnioski do Urzędu Patentowego, o rejestrację znaków towarowych. To sugeruje, że monopolista na stacji paliw, nie tylko będzie sprzedawał benzynę, gaz i diesla ale rozszerzy zakres usług.

Jak informują Wirtualne Media, rejestrowane znaki to „Orlen w Ruchu” oraz „Orlen Paczka”. W związku z tym, chodzi między innymi o świadczenie usług w zakresie transportu, pakowania, przechowywania i dostarczania przesyłek i paczek.

Kierowcy odbiorą przesyłki na stacji paliw

Usługa może ruszyć jeszcze w trzecim kwartale tego roku. Usługi kurierskie są częścią strategii firmy do 2030 r. W grudniu 2020, Orlen kupił sieć Ruch i zamierza  rozwijać formaty sklepowo-gastronomiczne poza stacjami paliw oraz rozbudowywać własną ofertę e-commerce i sieć odbioru paczek.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Orlen paczka obejmie transport przesyłek do automatycznych urządzeń pocztowych, usługi kurierskie, dostarczanie przesyłek adresowych, dostarczanie towarów zamówionych korespondencyjnie oraz dostarczanie informacji o składowaniu towarów oraz o transporcie towarów.

Automaty staną na stacjach paliw Orlen i w nowych sklepach sieci Ruch. Łącznie będzie ich około 3 tysięcy.
Gdzie dokładnie staną, tego jeszcze nie wiadomo. Spółka chce do końca roku utworzyć aż 5,5 tys. punktów. W późniejszym czasie liczba ta wzrośnie do 10 tysięcy.

paczka na stacji paliw Orlen
zdjęcie: Orlen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News