Nie, to na co patrzysz to nie świnka z Angry Birds. To BMW XM wychodzi z mroku

BMW jeszcze do niedawna miało w swojej ofercie jeden model użytkowy- X5. Dziś, po upływie 20 lat bawarski producent ma ich aż dziewięć, od X1 do X7, a także iX i iX3. To jak bardzo zmienił się język stylizacji modeli, dziś budzi największe kontrowersje. Będzie ich jeszcze więcej, bo oto nadchodzi BMW XM- najmocniejszy model w historii producenta.

swinia angry birds od BMW XM
Podaj dalej

BMW zaprezentowało swój najmocniejszy model

Przemysł motoryzacyjny w ostatnich latach zmienił się nie do poznania. Jeśli chodzi o styl projektowania BMW wielu mówi, że to początek końca marki. Producent z Monachium dokonał totalnej rewolucji wyglądu.

Pod kierownictwem szefa projektu Adriana van Hooydonka i szefa działu projektowego BMW Domagoja Dukeca, niemiecki producent dokonał zamachu na gusta fanów marki.

Listę modeli w stylizacji na „przestępcę” początkuje seria G22 4 ze sporymi zębami. W dalszej kolejności pojawia się M3, M4, iX i,  a szalę goryczy przelewa zupełnie nowy Concept XM.

To na co patrzysz, to ostatnia wersja produkcyjna. Dziesiąty model użytkowy, pojawi się w ofercie w 2022 roku.

"<yoastmark

Model XM oficjalnie zadebiutuje pod koniec listopada

Zaprezentowany dziś koncepcyjny model, będący odpowiednikiem pierwszego użytkowego M, na pierwszy rzut oka kojarzy się z postacią z kultowej gry Angry Birds,  gdy wyłania się z cienia.

„Unikalny X dla marki M, prezentuje nową stylistykę przodu w klasie luksusowej BMW”,  to „najbardziej wyraziste M w 50 letniej historii BMW”.

Te deklaracje producenta dowodzą, jak bardzo projektanci  odjechali z wizją od swoich klientów. Z drugiej strony wiemy, że nie da się zadowolić każdego.

Oficjalna premiera samochodu odbędzie się 29 listopada, a XM dostanie trzy opcje napędu. Podobno 6-cylindrowy silnik w połączeniu z systemem hybrydowym typu plug-in generuje 650 koni mechanicznych.

Mówi się również, że XM dostanie 8-cylindrowy silnik S63 z systemem hybrydowym typu plug-in. Ten zestaw ma generować moc od 740 do 750 KM.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez BMW (@bmw)

Przeczytaj również