Nawigacja nowej generacji już dostępna w Google Maps. Oferuje nowy zestaw funkcji

Nawigacja nowej generacji już dostępna w Google Maps. Oferuje nowy zestaw funkcji

google maps appl car play

Podaj dalej

Google Maps, pomimo konkurencji ze strony Waze nadal jest najchętniej wybieraną nawigacją przez kierowców. Korzystanie z całego arsenału funkcji, jaki oferuje, pozwala dotrzeć do celu szybciej i bardziej komfortowo i bezpiecznie. Amerykański gigant nieustannie ulepsza swoją aplikację i właśnie dodał kilka kolejnych ulepszeń.

Więcej szczegółów w Google Maps

Dla użytkowników, posiadających Androida, Iphone’s, Android Auto czy wreszcie CarPlay Google przygotował zestaw nowych funkcji. To czyni nawigację jeszcze dokładniejszą i zaawansowaną.

Nowe bardziej szczegółowe mapy pozwalają kierowcy,  jeszcze lepiej określić gdzie jest i dokąd zmierza, a wyznaczanie trasy będzie prostsze. Ważna aktualizacja zawiera mapy uzupełnione o więcej szczegółów tj. dokładniej odwzorowany kształt i szerokość drogi w wersji cyfrowej dołączonej do Map Google. Ponadto pokazuje obecnie mediany i wyspy, więc ogólnie drogi wyglądają jak prawdziwe.

Na razie nowe szczegóły map w aplikacji są wprowadzane tylko w niektórych regionach, ale jak pisze Autoevolution, to tylko kwestia czasu, jak trafią do każdego.

mapy nowej generacji google
foto: Autoevolution

Znaki stopu i sygnalizacja świetlna mile widziane

Google Maps mogłyby jeszcze zostać zaktualizowane o precyzyjne wskazania znaków stopu i sygnalizacji świetlnej. Podobne usprawnienie trafiło niedawno do Apple Maps, więc wydaje się, że wprowadzenie takich funkcji w mapach Google jest więcej niż pewne. Teraz kierowcy muszą okresowo sprawdzać mapy na urządzeniu mobilnym, by rozpoznać swoje położenie.

Ulepszenia, które otrzymują mapy amerykańskiego giganta, trafiają do aplikacji na każdej platformie. Posiadacze Iphone’a korzystający z Apple Maps często długo oczekują na wszelakie aktualizacje. Google Maps są dostępne na wielu platformach, a aktualizacje i ulepszenia pojawiają się w znacznie szybszym tempie.

Google stworzył specjalny nowy widżet dla posiadaczy iPhone’ów z najnowszą wersją iOS. Ponadto mapy można teraz uruchomić bezpośrednio z zegarka Apple Watch, co pozwala użytkownikom na korzystanie z aplikacji w trakcie chodzenia. Nie jest już konieczne uruchamianie aplikacji na smartfonie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News