Nawet Dacia nie jest konkurencją dla tego minivana. Pomieści 7 pasażerów i kosztuje niecałe 50 000 złotych

Powszechnie wiadomo, że Dacia dziś wiedzie prym, wśród nowych samochodów budżetowych oferując nowoczesny design i niezłe wyposażenie w dobrej niskiej cenie. Tyle że Chińczycy nie próżnują, a nikt tak jak oni nie potrafi zaoferować wiele, za niewielkie pieniądze.

Dacia kontra chiński Wuling Jia Chen fotele
Podaj dalej

Dla tego prawie 5-metrowego minivana, Dacia nie jest żadną konkurencją

Trudno uwierzyć, że można zbudować tańszy niż budżetowa Dacia, 7- osobowy nowoczesny samochód rodzinny. Ten minivan produkowany w Chinach kosztuje mniej niż 50 000 zł i nazywa się Wuling Jia Chen. To, co oferuje w tej atrakcyjnej cenie, to 1,5-litrowy turbodoładowany silnik, bezstopniowa skrzynia biegów i zużycie paliwa na poziomie 7,2 litra/100 km. Moment, w którym trafi do Europy, to koniec przewagi Dacii w segmencie tanich i dobrych samochodów.

Wuling Jia Chen mierzy dokładnie 4,78 m, co oznacza, że gdy złożysz siedzenia, zyskujesz vana z imponującą przestrzenią ładunkową o pojemności 1177 litrów. Na dodatek nowoczesny design sprawia, że kompletnie nie wygląda na tani samochód.

Dacia kontra chiński Wuling Jia Chen przód
Wuling Jia Chen

Nadwozie wykonano ze stali o wysokiej wytrzymałości i wyposażono w szereg użytecznych funkcji gwarantujących bezpieczeństwo. Właściciel w niskiej cenie otrzymuje szereg poduszek powietrznych oraz 10,25-calowy ekran do obsługi systemu operacyjnego Ling OS.

Jia Chen oferuje szereg różnych funkcji np. monitorowanie stanu pojazdu, zdalne sterowanie klimatyzacją i kluczyk z funkcją Bluetooth. Dodatkowo kierowca i pasażerowie mogą delektować się muzyką, dzięki dziewięciu głośnikom stereo. To wszystko w skandalicznie niskiej cenie.

Dacia kontra chiński Wuling Jia Chen fotele
Huanqiu

Firma, która produkowała tanie samochody elektryczne współpracuje z General Motors

Menedżerowie Wuling Motors, produkowali tanie samochody elektryczne. Teraz współpracują z chińskim producentem SAIC i General Motors. Owocem tej współpracy jest tani Jia Chen napędzany silnikiem benzynowym.

Silnik od GM ma moc 147 KM i maksymalny moment obrotowym 250 Nm. Współpracuje z 8-biegową skrzynią CVT. Najlepiej wyposażona wersja to wydatek 66 725,08 zł. Ile będzie kosztować w Europie? Jeszcze nie wiadomo, ale bez względu na to, Dacia ma się czego obawiać.

Producent oferuje MPV na chińskim rynku od 15 czerwca. Samochód jest dostępny w pięciu wariantach, z czterema kolorami nadwozia do wyboru.

Wuling Jia Chen
Wuling Jia Chen
Wuling Jia Chen tańszy niż budżetowa Dacia
Wuling Jia Chen-silnik

Przeczytaj również