Najtańsze paliwa w Polsce. Sprawdź gdzie zapłacisz najmniej za diesla, benzynę i LPG

Najtańsze paliwa w Polsce. Sprawdź gdzie zapłacisz najmniej za diesla, benzynę i LPG

dystrybutory paliwa niższe ceny i ulgi jpg

Podaj dalej

Ceny paliwa w Polsce zaczęły spadać, a walka na promocje pomiędzy stacjami paliw nabiera tempa. Wraz z początkiem wakacji kierowcy mogli liczyć na tańszą o 10 groszy benzynę i o 3 gorsze tańszy LPG. Gdzie dziś jest najtaniej na stacjach?

Promocja na paliwa w wakacje to znaczna ulga dla kierowców

Według informacji analityków z e-petrol dziś mamy do czynienia z sezonem na obniżki cen paliwa. Prawdopodobnie tankujemy taniej ze względu na oferty wakacyjnych promocji na stacjach.

Dlatego benzyna Pb 95 jest tańsza o 10 gr i kosztuje w Polsce przeciętnie 7,82 zl za litr. Najtańszy rodzaj paliwa, jakim jest LPG, również potaniał i dziś kierowcy płacą średnio o 3 grosze mniej za litr niż dotychczas. Sytuacja nie zmienia się jedynie, jeśli chodzi o ceny diesla. Kierowcy płacą średnio za litr oleju napędowego 7,89 zł.

tankowanie- paliwa
Freepic

Gdzie jest najtaniej w Polsce?

Analitycy e-petrol.pl informuję, że podium w na najtańsze paliwo w Polsce objęły dwa województwa: łódzkie i świętokrzyskie.
W łódzkim za litr benzyny 95 i diesla kierowcy płacą średnio 7,77 zł i 7,85 zł. W świętokrzyskim można zatankować najtańszy autogaz w Polsce w cenie 3,38 zł za lit.

Niechlubne miejsca na podium zajmuje Podkarpacie. Tam za litr benzyny i diesla kierowcy płacą odpowiednio 7,89 i 7,92 zł. Najdroższe LPG tankują mieszkańcy Dolnego Śląska. Tam litr LPG to wydatek 3,64 zł.

Za granicą trudno o promocje na paliwa. W związku z tym jazda samochodem to spory wydatek. W Niemczech za litr benzyny trzeba zapłacić 8,76 zł, a za litr diesla 9,59 zł. Tankowanie w Czechach jest jeszcze droższe, bo litr benzyny kosztuje 9,16 zł, a diesla 9,19 zł. Warto zatem tak zaplanować podróż, by wydać jak najmniej na tankowanie za granicą.

Drogi gaz, paliwa, prąd i węgiel to nie wszystko. Oto co jeszcze czeka Polaków

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News