Najnowszy projekt Audi jest hitem wśród kierowców. W odpowiedzi na aplauz producent szykuje kolejne

Najnowszy projekt Audi jest hitem wśród kierowców. W odpowiedzi na aplauz producent szykuje kolejne

Audi Charging Hub

Podaj dalej

Audi inwestuje w innowacje i dba o zaplecze w dobie elektryfikacji swojej floty samochodów. Z myślą o swoich klientach marka postawiła na wyjątkowy projekt- stację ładowania, jakiej nie ma nigdzie indziej na świecie. Jak się okazuje, projekt się przyjął i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Charging Hub od Audi w Norymberdzie zachwycił właścicieli elektryków

Właśnie upłynął sześciomiesięczny okres pilotażowy, w którym Audi testowało swoje pierwsze centrum ładowania w Norymberdze w Niemczech. To wyjątkowe miejsce zyskało uznanie kierowców, którzy chętnie do niego powracają.

To stanowi na tyle konkretną zachętę dla producenta, że postanowił rozwijać ten projekt. W związku z tym ogłosił, że ma w planach budowę kolejnych modułowych stacji ładowania, aby pomóc swoim klientom w uzupełnianiu energii do samochodów. Kolejne huby powstaną jeszcze w tym roku.

audi stworzyło wyjątkowe miejsce dla kierowców elektryków

Prosta i ekologiczna konstrukcja i komfortowe warunki dla kierowców

Audi zbudowało swoje stacje ładowania z modułowych kostek kontenerowych, które można łączyć w piasty. Co za tym idzie, są łatwe do zdemontowania i postawienia w dowolnym miejscu.
By oszczędzić środowisko, energię przechowuje się w przetworzonych akumulatorach litowo-jonowych ze zdemontowanych aut testowych. To sprawia, że stacja jest mniej zależna od lokalnej sieci elektrycznej. Ponadto potrzebuje tylko 200 kW z sieci niskonapięciowej, aby utrzymać w gotowości pełne moduły.

Wyjątkowość tej stacji polega również na tym, że wygląda jak elegancki salon, w którym kierowca może spożyć posiłek i napić się kawy. Herbert Diess, prezes zarządu koncernu Volkswagen, który odwiedził stację w styczniu, nie krył zachwytu. Podzielił się swoją opinią na temat huba na swoim profilu na platformie LinkedIn.

Ładowanie musi być przyjemne, niezawodne i szybkie. AUDI AG ustanawia nowy kamień milowy dzięki nowemu hubowi ładowania! Zarezerwuj stację ładującą w aplikacji, przyjedź, podłącz samochód do szybkiej ładowarki, idź do salonu, napij się kawy i dobrej rozmowy. Jestem absolutnie zachwycony nowym hubem ładowania Audi w Norymberdze. Koncept, który wyznacza nowe standardy!

audi hub hitem wsród kierowców

Audi otworzy eleganckie huby w 3 kolejnych miastach

Jak mówi komunikat prasowy Audi, właściciele samochodów elektrycznych producenta wracali do stacji ładowania więcej niż jeden raz. Od stycznia do kwietnia zarejestrowano ponad 3 tysiące ładowań (średnio 24 dziennie, o łącznej mocy 800 kWh).

Jak informuje Audi, eleganckiego huba odwiedzało średnio 35 gości dziennie, a liczba ta sukcesywnie rośnie. Dlatego marka z czterema pierścieniami rusza na podbój kolejnych miast.

Liczby i pozytywne opinie klientów pokazują, że nasza koncepcja oferowania elastycznej, wysokiej jakości infrastruktury szybkiego ładowania w przestrzeni miejskiej trafiła w sedno- powiedział kierownik projektu centrum ładowania Audi, Ralph Hollmig

Sukces projektu spowodował, że kolejna stacja pojawi się w Zurychu i będzie działać jeszcze w tym roku. Dwie kolejne kompaktowe stacje ładowania powstaną w Berlinie i Salzburgu. W 2023 roku Audi planuje oddać do użytku kolejne trzy, a w 2024 dotrze do jeszcze większej liczby lokalizacji. Niestety wszystkie z nich powstaną jedynie w niemieckich miastach.

Audi to quattro, ale to ten innowacyjny detal sprawia, że dziś wszyscy pragną RS3 w garażu [WIDEO]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News