Najnowsza aktualizacja Waze dla Androida już jest dostępna. Dzięki niej znika uciążliwy błąd

Waze niedawno wydało nową aktualizacje zarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida. Jeśli jeszcze jej nie zainstalowałeś warto to zrobić. Zwłaszcza jeśli miałeś problem z udostępnieniem swojej lokalizacji na WhatsApp.

waze-navigation-picjumbo
Podaj dalej

Waze udostępnia poprawkę do udostępniania lokalizacji

Kilka tygodni temu użytkownicy Androida zauważyli, że udostępnianie ich lokalizacji z Waze na WhatsApp jest praktycznie niemożliwe. Ciężko było ustalić przyczynę tej sytuacji, ale jak się okazuje winnym tej sytuacji nie była platforma należąca do Facebooka.

Jak później odkryto, że w rzeczywistości winowajcą był Waze, a konkretnie usterka w najnowszej w tym czasie aktualizacji, która zablokowała możliwość udostępniania lokalizacji na WhatsApp.
To spory problem dla blisko dwóch miliardów aktywnych użytkowników platformy do przesyłania wiadomości. Firma, której właścicielem jest Google potwierdziła na początku kwietnia, że problem z udostępnianiem lokalizacji był im znany, a zespół specjalistów podjął prace nad poprawkami.

Najnowsza, dostępna już w sklepie Google Play aktualizacja Waze, rozwiązuje problem.

google-maps-vs-waze-1200x757
www.freepik.com

Co zrobić gdy jeszcze nie masz do niej dostępu?

Jak wiadomo wdrażanie aktualizacji do sklepu Google Play odbywa się etapami. Jeśli jeszcze nie masz dostępu do najnowszej aktualizacji 4.82.5.1 możesz skorzystać z ręcznego instalatora APK .
Link do instalacji znajdziesz tutaj

Ekspert ds. produktu potwierdził oficjalnie na forach Waze, że ta wersja aplikacji rozwiązuje problem z udostępnianiem lokalizacji. Kilku użytkowników potwierdziło ten fakt. Po instalacji najnowszej wersji aplikacji , wszystko znów działa poprawnie na ich urządzeniach z Androidem.

Przeczytaj również