Miejsce parkingowe na wsi w cenie dobrego Porsche. Trzeba za nie zapłacić ponad 437 000 zł!

Miejsce parkingowe na wsi w cenie dobrego Porsche. Trzeba za nie zapłacić ponad 437 000 zł!

miejsce parkingowe za oszalamiajaca cenę jpg

Podaj dalej

Miejsce parkingowe w dobrej lokalizacji to świetna inwestycja. W razie potrzeby może podreperować domowy budżet, zwłaszcza gdy w pobliżu nie ma innych miejsc, gdzie można pozostawić samochód bez ponoszenia kosztów. Lokalizacja ma niewątpliwie duże znaczenie, aczkolwiek cena za te dwa atuty wydaje się czasami zbyt wygórowana.

Miejsce parkingowe w malowniczej wiosce w cenie używanego Porsche

Miejsce parkingowe w Kornwalii (UK) wyceniono na oszałamiającą kwotę 80 000 funtów (ponad 437 tys. zł), która pozwala na zakup dobrego używanego Porsche.  Znajduje się ono w środku malowniczej wioski rybackiej Port Isaac. Ma garaż pozbawiony wody i prądu, ale ma dodatkowy „przestronny” sklep o wymiarach 5 na 3 metry. Szokująco wysoką cenę tłumaczy przedstawiciel John Bray Estates, który je sprzedaje.

Załączony sklep zapewnia mnóstwo miejsca na różnego rodzaju akcesoria, które gromadzą się w nadmorskich lokalizacjach, od małych łodzi, desek surfingowych i wakeboardów po kamizelki ratunkowe i pianki, lista jest długa ciągle. W wiosce brakuje miejsc parkingowych i magazynów, ponieważ wiele nieruchomości nie ma ich wcale, więc ten oddzielny garaż stanowi duże rozwiązanie problemów. Jest w dobrej lokalizacji, blisko centrum wioski– mówi cytowany przez brytyjski Express.

Brak dostępnych miejsc do parkowania poza ulicą niewątpliwie przemawia na korzyść sprzedawcy. Według agenta nieruchomości, ofertę obejrzeli już ci, którzy chcą zainwestować w wiosce, która jest wykorzystywana jako miejsce dla kręcenia serialu tj. popularny Dr Martin.
Dodatkowo wiele nieruchomości w Port Isaac i okolicach wcale nie ma miejsc parkingowych i garaży. Te głównie stanowią miejsce do przechowywania dla posiadaczy domków letniskowych.

miejsce parkingowe w cenie porsche

Zawrotna kwota wcale nie odstrasza chętnych

W kornwalijskiej wiosce jest główny parking i parking komunalny, ale nie leżą w centrum. Co podobno tłumaczy absurdalną cenę wystawionego na sprzedaż miejsca parkingowego.

Wśród zainteresowanych jego zakupem są głównie mieszkańcy wioski i okolic, którzy potrzebują miejsca do przechowywania lub posiadacze domków letniskowych. Właściciel pubu w kornwalijskiej wiosce  wcale nie jest zaskoczony  ceną sprzedaży miejsca parkingowego, jak pisze Cornwall Live.

„Na New Road znajduje się główny parking i park komunalny, ale nie jest wystarczająco blisko. To premia, a ludzie, zwłaszcza właściciele domków, zapłaciliby głupią cenę”.

W zeszłym roku miejsce parkingowe w pobliskim St Ives sprzedano za 45 000 funtów w niecały tydzień. Wystarczył fakt, że w centrum wsi znajdują się dwa płatne parkingi, a wąskie uliczki utrudniają parkowanie samochodów.

Kornwalijskie parkingi słyną z tego, że często mówi się o nich w wiadomościach. Bywa, że kierowcy muszą za nie płacić, nawet gdy nie zostawiają na nich samochodów. Dzieje się tak za sprawą wyposażenia parkingu w nowoczesne automaty, które skanują tablice w momencie, kiedy samochód wjeżdża na parking. Zdarzało się, że kierowcy z braku miejsc nie zaparkowali samochodu, a otrzymali mandaty na ponad 500 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News