Mercedes wystawił swoje salony na sprzedaż. Co będzie z pracownikami?

Ostatnie miesiące pandemii, w przemyśle samochodowym, nie były łatwe. Kryzys gospodarczy doprowadził do sytuacji, w których trzeba było podjąć wiele trudnych decyzji. Koszty działalności w pandemii, w przeciwieństwie do zysków, nie uległy zmniejszeniu. Mercedes właśnie zdecydował się na sprzedaż swoich salonów firmowych.

Mercedes wystawił swoje salony na sprzedaż. Co będzie z pracownikami?
Podaj dalej

Mercedes sprzedaje 25 salonów dealerskich

Niemiecki producent, postanowił obniżyć koszty działalności firmy. W związku z tym, wystawił na sprzedaż część swoich salonów. Ten zabieg ma na celu, obniżyć koszty funkcjonowania firmy.
Fundusze pozyskane w drodze sprzedaży salonów, zostaną przeznaczone na rozwój pojazdów o napędzie alternatywnym.

Mercedes postanowił obniżyć koszty działalności firmy. W związku z tym, wystawił na sprzedaż część swoich salonów. Ten zabieg ma na celu, obniżyć koszty funkcjonowania firmy.

Jak informuje niemiecki Handelsblatt, koncern zamierza sprzedać 25 salonów dealerskich, zlokalizowanych  w Belgii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Łącznie do kasy Mercedesa ma trafić ponad miliard euro.

Mercedes-Benz-EQS
fot.Mercedes

Koncern ma nadzieję znaleźć kupców wśród grup dealerskich i indywidualnych inwestorów. Za każdą z placówek trzeba będzie zapłacić od 30 do 40 mln euro.

Producent w trosce o swoich pracowników, postarał się o specjalny zapis w umowie sprzedaży. W rezultacie, daje im gwarancję zatrudnienia.
Fundusze pozyskane ze sprzedaży salonów, zostaną przeznaczone na rozwój elektromobilności.

Przeczytaj również