Mercedes Vision EQXX nadjedzie w styczniu. Powali konkurencję wydajnością i zasięgiem

Mercedes-Benz zapowiedział nowy, super wydajny samochód elektryczny, który oferuje zasięg ponad tysiąca kilometrów. Co oznacza, że konkurencja ma lekcje do odrobienia. Strach pomyśleć, co zaoferuje w swojej ofercie w przyszłości, skoro do 2030 roku producent zapowiedział całkowitą elektryfikację swojej floty samochodów.

Mercedes-Benz-VISION-EQXX
Podaj dalej

Mercedes VISION EQXX z zasięgiem ponad 1000 km zadebiutuje w przyszłym roku

Na początku tego roku Mercedes ogłosił całkowitą elektryfikację swoich samochodów, która ma nastąpić w 2030 roku. Producent jak widać nie próżnuje i pracuje nad technologią, która poprawi wydajność elektryków spod znaku gwiazdy.

Niemiecki producent ogłosił kilka nowych programów, które mają pomóc w realizacji tego celu. Wśród nich jest Mercedes VISION EQXX, nowy ultrawydajny, elektryczny pojazd. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim w zeszłym roku, ale wówczas była mowa o zasięgu 1200 km.

Na początku 2021 roku firma zaktualizowała zasięg, zapowiadając, że będzie miał ponad 1000 km „rzeczywistego” zasięgu. Dziś wiemy, że pojawi się 3 stycznia 2022 r.

Mercedes-Benz-VISION-EQXX

Markus Schäfer opowiada dlaczego nie warto przegapić premiery

Dyrektor operacyjny Mercedesa, Markus Schäfer zapowiedział wyjątkowy projekt- VISION EQXX:

„Jak być może wiecie, od jakiegoś czasu pracujemy nad przełożeniem naszej strategicznej ambicji „Lead in Electric Drive” na nasz samochód. Teraz VISION EQXX ma stać się najbardziej wydajnym pojazdem elektrycznym, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy – z rzeczywistym zasięgiem ponad 1000 km. I bardzo się cieszę, że wkrótce zostanie zaprezentowany publiczności – 3 stycznia 2022 r.”

Schäfer opublikował również nowy zwiastun pojazdu, który odkrywa znacznie więcej, niż do tej pory wiedzieliśmy. Tym samym utwierdza nas, że producent przez ostatnie miesiące ciężko pracował nad wydajnością.

„ w VISION EQXX postawiliśmy sobie więcej niż ambitny cel: chcemy opracować kompaktowy pojazd elektryczny, który może przejechać 1000 km na jednym ładowaniu akumulatora w rzeczywistych warunkach drogowych, z jednocyfrową wartością zużycia dla kilowatogodzin na 100 kilometrów przy normalnych prędkościach autostradowych.”

Vision EQXX będzie „najbardziej wydajnym pojazdem elektrycznym”, jaki producent samochodów kiedykolwiek zbudował

To twierdzenie nie dotyczy tylko ambitnej liczby pod względem zasięgu. Poprawiono aerodynamikę pojazdu i oczekuje się, że koncepcyjny Vision EQXX pokona Mercedesa EQS pod względem współczynnika oporu powietrza. Warto wiedzieć, że EQS oferuje najniższy w historii samochodów produkcyjnych współczynnik oporu powietrza- 0,20.

Mercedes zapowiedział również zmiany pod względem gęstości energii akumulatora Vision EQXX o kolejne 20 procent w porównaniu do flagowego EQS. Chociaż mowa o samochodzie koncepcyjnym Mercedesa, to jak wiadomo część technologii z koncepcji trafi do nowych samochodów elektrycznych i będzie je wspierać.

Przeczytaj również