Mercedes-Benz prezentuje niesamowitego Maybacha EQS. Wyrafinowany luksus? To mało powiedziane

Mercedes-Benz prezentuje niesamowitego Maybacha EQS. Wyrafinowany luksus? To mało powiedziane

Mercedes Maybach EQS

Podaj dalej

Mercedes-Benz zaprezentował nową koncepcję luksusowego modelu. Mercedes-Maybach EQS, to elektryczny SUV, który producent zapowiedział już w zeszłym roku. Choć to tylko koncepcja, samochód robi ogromne wrażenie.

Mercedes-Maybach EQS błyszczy wśród konkurencji

Tuż przed startem IAA Mobility w Monachium, Mercedes-Benz zorganizował konferencję prasową, podczas której przedstawił swoją koncepcję pojazdów elektrycznych. Jedna z nich przybiera postać niesamowicie luksusowego elektrycznego SUV-a.

Jak każdy Maybach, samochód naprawdę błyszczy, co zobaczysz we wnętrzu, które jest najbardziej luksusowe, jakie dotąd widzieliśmy w samochodzie elektrycznym.

Mercedes Maybach EQS

Mercedes-Maybach EQS w skrócie oślepia blaskiem luksusu, jaki zobaczysz w jego wnętrzu. Dawno nie widzieliśmy czegoś takiego. W zasadzie luksus to nawet za mało wyrafinowane słowo. Wnętrze koncepcyjnego Maybacha EQS  dosłownie błyszczy chromowanymi elementami. Pełno w nim detali we wszechobecnym różowawym odcieniu.

Za automatycznie otwieranymi drzwiami wnętrze skrywa cztery pojedyncze fotele inspirowane Klasą S. Siedziska są wyższe i mają większe podpórki pod łydki, które pozwalają stopom unosić się nad podłogą ze sztucznego futra .

Konsola środkowa wydaje się unosić jak wstęga od kokpitu do tylnych siedzeń, oddzielonych dekoracją roślinną i dużym schowkiem, a także miejscami na kieliszki do szampana lub komorę chłodniczą.

Mercedes EQS Maybach

Koncepcyjny EQS to prawie produkcyjna wersja

Przed masową produkcją wariantu z logo Maybacha, w 2022 r. rozpocznie się produkcja nieco mniej spektakularnego SUV- a EQS. Otrzyma on większość technologii wprowadzonych niedawno przez limuzynę EQS.

Technologie na pokładzie elektrycznego Maybacha EQS obejmują przedni cyfrowy panel MBUX, który oferuje style wyświetlania i treści charakterystyczne dla Maybacha. Duży zakrzywiony ekran zajmuje całą deskę rozdzielczą i skrywa pod szklaną płytą trzy ukryte ekrany. Ekran OLED o przekątnej 12,3-cala ma własny obszar wyświetlania i sterowania.

Mercedes QES Maybach 2022

Funkcje rozrywkowe są dostępne tylko podczas jazdy, w ramach obowiązujących w kraju przepisów prawnych. Jeśli kamera wewnętrzna wykryje, że kierowca patrzy na ekran pasażera, ekran pasażera zostanie automatycznie przełączony w tryb czuwania dla określonych treści.

Choć to wciąż tylko koncepcja, Mercedes- Benz  twierdzi, że Maybach EQS  to „prawie produkcyjna” wersja. Elektryczny crossover powinien kosztować co najmniej 140 000 €, podczas gdy za jego odpowiednik Maybacha przyjdzie zapłacić ponad 200 000 €.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News