Lucid debiutuje w Europie. Wiemy, ile będzie kosztował Air Dream Edition i gdzie go kupisz

Lucid debiutuje w Europie. Wiemy, ile będzie kosztował Air Dream Edition i gdzie go kupisz

lucid-air-dream-edition-w monachium

Podaj dalej

Lucid Group podało informację na temat debiutu marki w Europie. Według nich na pierwszą lokalizację wybrano Niemcy i Monachium, a otwarcie pierwszego studio zaplanowano na 13 maja, czyli w najbliższy piątek na godzinę 10 rano. Studio będzie czynne do godz. 17:30 w najbliższy piątek i sobotę.

Studio Lucid z pierwszą lokalizacją na Odeonsplatz w Monachium

Pierwsza europejska lokalizacja amerykańskiej marki samochodów elektrycznych Lucid zostanie otwarta w piątek, a po niej pojawią się kolejne. Według podanych informacji kolejne pojawią się w Norwegii, Szwajcarii i Holandii. Tym samym Europejczycy zyskają możliwość zakupu najwyższej klasy Air Dream Edition od Lucid.

Nowe powstałe centra oferują zarówno możliwość zakupu samochodu, jak i obsługę serwisową. Jest jednak jedna zła wiadomość. Liczba dostępnych egzemplarzy jest bardzo ograniczona, ale już najbliższych latach amerykański startup EV chce zdobyć inne kluczowe rynki w Europie. Dlatego jest szansa, że to się zmieni.

Studio Lucid w Monachium
Studio Lucid w Monachium

 Air Dream Edition będzie dostępny w dwóch wersjach

Lucid zaoferuje w Europie dwie wersje Air Dream Edition: Dream Edition R o mocy 933 KM i Dream Edition P o mocy 1111 KM. Amerykański startup zaoferuje ograniczoną liczbę egzemplarzy modelu, tym którzy mieszkańcom Europy, którzy je wcześniej zarezerwowali. Tym samym uczci europejską premierę swojego luksusowego sedana Air o napędzie elektrycznym.

Niestety pomimo braku oficjalnych informacji, wiemy, że nie będzie częstym widokiem na europejskich ulicach. W Ameryce Północnej produkcję samochodów ograniczono do 520 sztuk.
Wyposażenie samochodu nie będzie odbiegało od amerykańskiej wersji Lucid Air. Klienci mogą oczekiwać ekskluzywnego wnętrza i wszelkich dostępnych ulepszeń. Ci, którzy już dokonali rezerwacji , mogą skorzystać z aktualizacji dla modeli Air Dream Edition P lub Dream Edition R, gdy producent je udostępni.

lucid-air-dream-edition-w monachium
fot. Lucid

Lucid Air nie będzie tani

Szacuje się, że świeżutki Lucid Air Dream Edition P/R będzie kosztował w Niemczech 218 000 euro (około 1 018 735,91 zł). Ceny w Holandii wystartują od 222 000 euro. W Szwajcarii zakup ekskluzywnego elektryka to wydatek 199 000 CHF w Szwajcarii, a w Norwegii 1 850 000 NOK. To nie jest tani elektryk, więc nie wiadomo czy kiedykolwiek trafi się chętny i zobaczymy go z polską rejestracją.

Gdyby jednak ktoś chciał wydać tyle pieniędzy na amerykańskiego elektryka, może liczyć na dwusilnikowy EV z architekturą elektryczną 924 V, zdolny do szybkiego ładowania. Potrafi on rozpędzić samochód do setki w czasie 2,7 sek. (R) albo 2,9 sek. Szacuje się, że zasięg (WLTP) wyniesie do 900 kilometrów dla modelu Dream Edition R.

„Ekspansja w Europie i decyzja o oferowaniu Lucid Air Dream Edition na tym rynku służą wzmocnieniu pozycji Lucid jako globalnej marki i dalszemu wspieraniu naszej misji podnoszenia standardów branży pojazdów elektrycznych” – Zak Edson, wiceprezes ds. sprzedaży i serwisu Lucid.

Pierwsze dostawy Air Dream Edition do Europy zaplanowano na koniec tego roku. Ile będą kosztować i kiedy pojawią się modele Lucid Air Pure, Air Touring i Air Grand Touring dowiemy się w tym roku. Najtańszy model, amerykańskiego startupu  Air Pure, będzie kosztował w Niemczech ok. 100 000 EUR (467 310,05 zł). Samochody można rezerwować na stronie producenta.

źródło: www.insideevs.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News